Adatok

• Oldalak: 272
  • Méret: 155x235
  • Információ:

E könyv annak illusztrációja, hogyan munkálkodik Isten a történelemben, az egyháztörténetben és az ember életében.
A szerző ezt korabeli dokumentumokkal, életformáló olvasmányokból vett találó idézetekkel, lelki megújulásairól szóló beszámolókkal mutatja be.

A könyv egy kis enciklopédia is. Az előszóban írtak szerint ilyen kérdésekre ad választ: Mi volt a Béthel mozgalom? Kik voltak a kis Timóteusok és kis Tábiták? Miért nem tűnt el egy 16 éves gyerek-katona a világháború káoszában? Miért veszélyes egy nagyváros főterén felállított tenyérjósgép használata? Hogyan lehet több kedvvel és eredményesebben olvasni a Bibliát? Miért akar egy tanár az oktatáson túl nevelni is? Hogyan gondolkozik egy 83 éves nyugalmazott tanár a konfirmációról? Miért szereti annyira a mai fiatalokat? Valóban vannak mélyen hívő világhírű természettudósok? Hogyan maradhat tartalmas és boldog egy házasság fél évszázadon át?

„Mind ezeken túl olyan remek hitépítő művek rövid ismertetését is adja, ami kedvet csinál ezek elolvasásához is. A végén még egy kis fogalmi szótár is található Spurgeon igehirdetéseiből.

Mindezek arról szólnak, hogy Isten cselekszik, Isten mindenható és kimondhatatlanul szeret bennünket. S akinek az életét ez a szeretet újjáteremtette, annak egész élete hálaáldozat. Ennek a hálának a jó illata érződik a könyvben olvasható bizonyságtételen.”

A szerzőt az a szándék vezette, hogy ezek a szikrák a Lélek által missziói tűzként világítsanak, lángra gyújtsanak emberi szíveket, lángolni tudjanak Isten országáért, s ezzel hozzájáruljanak családjaink, egyházunk, magyar népünk lelki megújulásához. Ezért kellett isteni küldetésként megírnia ezt a könyvet.

Kiadó és rendelés

• Kiadó neve: Babits Kiadó