Kósa László: Református élet a két világháború között Budapesten

Kósa László, az ELTE BTK Művelődéstörténeti Tanszékének professzor emeritusa a Világ-egyetemi előadások sorozat keretében tartandó előadásáról így vall: „A magyar reformátusok joggal hajlamosak történetükből a viszontagságokra és a hátratételekre emlékezni. A két világháború közötti Budapest református élete ezzel szemben egyházunk történetének ugyan nem problémamentes, de emelkedő ívű szakasza volt, lélekben, lélekszámban, templomokban, intézményekben gazdagodás. A pasaréti gyülekezet megalakulása is ezeknek az esztendőknek a gyümölcse."

Világ-egyetemi előadások

Már többször, többünkben megfogalmazódott az igény, hogy korunk és gyorsan változó környezetünk jelenségeit, szellemi és tudományos-technikai áram-latait keresztyén szemmel értelmezzük. Együtt keressünk választ világnézeti kérdésekre, hogy ne a pusztán földi dimenziókban, Isten kijelentése nélkül tájékozódó világ kész válaszai verjenek gyökeret a Szentíráshoz igazodni akaró emberek gondolko-dásában is. Az előadásokat és az azt követő beszélgetéseket havi rendszerességgel tartjuk, általában minden hónap első péntekén, délután 6 órai kezdettel.

A korábbi előadások hangfelvételei és képanyaga megtalálható a www.refpasaret.hu lapon az Egyéb anyagok/Világ-egyetemi előadások rovatban.