Gyülekezeti gyermekmunkás képzés a Dunamelléki Református Egyházkerületben

A Dunamelléki Református Egyházkerület gyerekmunkásképzést szervez a gyülekezetekben szolgáló hittanoktatói végzettséggel nem rendelkezők részére, a tanév második félévében.

A képzésen lehetőség nyílik arra, hogy alapszintű elméleti, gyakorlati, módszertani ismereteket szerezzenek azok, akik a gyülekezeti gyermekmunkában szolgálnak.

Hittanoktatásra nem jogosít fel az itt szerzett tanúsítvány.

Időtartam: 40 tanóra/5 napi tervezés esetén egy nap lehetséges programja (napi 8 x 45 perc)

Egy alkalom lehetséges időbeli felbontása:

9.00. - 10.30 - 2 óra

10.45 - 12.15 - 2 óra

12.15-13.00 ebédszünet (szükség esetén rövidíthető)

13.00 - 14.30 - 2 óra

14.40-16.10 - 2 óra

1. alkalom

FEBRUÁR 27.

Lenkeyné Teleki Mária

Áhítat, bemutatkozások, a képzés aktualitásai

Jakab-Szászi Andrea, RPI

MRE katechetikai sajátosságai az egyházmegyében

A gyülekezeti gyermekalkalmak típusai és jellegzetességei, a gyermekmunkás-segítő lehetőségei, és az MRE katechetikai színterei

Közösségformálás szerepe és lehetőségei a gyermek- és ifjúsági munkában

2. alkalom

MÁRCIUS 19.

Szabóné László Lilla

Az óvodás korosztály sajátosságai a gyermekek lelki, hitbeli fejlődése szempontjából

A kisiskolás kor sajátosságai a gyermekek lelki, hitbeli fejlődése szempontjából

A „felsős" korosztály sajátosságai a gyermekek lelki, hitbeli fejlődése szempontjából

Műhelymunka , a nap során elhangzottak mélyítése

3. alkalom

ÁPRILIS 2.

Jakab-Szászi Andrea, RPI

Egy foglalkozás előkészítésének lépései

Egyéniségre hangolódás és módszertani lehetőségei

A bibliai történetmondás szempontjai és lehetőségei

4. alkalom

ÁPRILIS 16.

Miklya-Luzsányi Mónika

Játékelméletei alapok

Játék a hitoktatásban, bemutató

Csoportmunka: Játék, és játékosság a különböző életkorokban

Csoportmunka: Játék és Biblia

5. alkalom

MÁJUS 21.

Szabóné Zimányi Noémi

Kreativitás a gyakorlatban: kreatív foglalkozások és ötlettárak

A képzésről a résztvevők tanúsítványt kapnak, melyet A Református Pedagógiai Intézet állít ki. Pedagógusoknak beszámít a továbbképzésbe.

FELTÉTELEI:

-          Képzésen való aktív, közreműködő részvétel (maximális hiányzás 1 alkalom).

-          1 beadandó 3-5 oldalas kreatív feldolgozás szabadon választható bibliai téma/történet, illetve előre megadott tematika alapján

-          (Kiváltható egy 10-20 perces bemutató foglalkozással, előadással, módszertani ötlettár prezentációjával).

-          Önreflexiós gondolatsor (1 oldalban) a képzés tapasztalatairól, a résztvevő saját fejlődéséről.

-          Tanúsítványkérő lap kitöltése az első alkalom során személyesen beadható, ill. ez után postai úton/e-mailben küldhető.

-          Beadott, adminisztrációt segítő, végzettséget igazoló irat másolatai és a helyi lelkipásztor nyilatkozata.

Képzés helyszíne: Budapest, Ráday u. 28. Károli Gáspár Egyetem Hittudományi Kar

A jelentkezés e-mailben és kizárólag alábbiakat tartalmazza:

név, telefonszám, e-mail cím, küldő gyülekezet és egyházmegye.

KÉREM, MÁS NE LEGYEN A JELENTKEZÉSBEN!

Jelentkezés leadása: Lenkeyné Teleki Mária egyházkerületi katechetikai előadónál

E-mail: gyerekmunkasdm@gmail.com

Tel: 30-8411058

Kérem, hogy a felmerülő kérdésekkel telefonon keressenek, e-mailben nem áll módomban válaszolni.

Jelentkezési határidő: 2016. február 20.

Résztvevők létszáma: max. 30 fő, regisztráció a jelentkezések időrendi beérkezése alapján történik.

A jelentkezés feltételei:

lelkészi támogató nyilatkozat (első alkalommal hozza magával),

legalább középfokú végzettség,

egy gyülekezetből max. 3 fő jelentkezhet

regisztrációs díj befizetése (az első alkalmon)

A képzés díját a Dunamelléki Református Egyházkerület vállalja (400.000 Ft), ezért kérem, hogy csak azok jelentkezzenek, akik a fentiekben vázolt feltételeknek eleget tudnak tenni

A résztvevőket egyszeri regisztrációs díj terheli, 3000 Ft, melyet az első képzési napon kérünk befizetni.