belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. október 31., péntek,
Farkas napja van.

Felajánlás a kárpátaljai gyülekezetek számára

2014. október 31., péntek

55 kárpátaljai parókiának tudunk vegyes tüzelésű kazánokat vásárolni és eljuttatni.

Több az élet

2014. október 29., szerda

Kihúzta a falból a megcsörrenő telefont, hogy végighallgassa, amit egy kisgyerek mond. Befogadta azokat az Isten-keresőket, akiket a hívő emberek sebeztek meg. Ott kezdte el az igehirdetést, ahol más abbahagyta. Könnyesre nevette magát az őt karikírozó paródia láttán. Gondolkodni tanított. Talán nincs még egy ennyire megosztó alak a református egyház igehirdetőinek sorában, mint az övé. Az éppen száz esztendeje született Farkas Józsefre emlékezünk.

Kiborulás helyett leborulás

2014. október 28., kedd

Élete legfontosabb pillanatának tekinti, hogy börtönbe került. Barátai közül ő volt a legszerencsésebb, mert még mindig él. A rácsok mögött vett száznyolcvan fokos fordulatot az élete a kábítószer-kereskedő férfinak. Kovács Zoltán hosszú börtönbüntetése után ma már szabadon él, házas és csodálatos közösség veszi körül. Azt mondja, csak egyetlen út vezethetett ide.

Siker az, amit...

2014. október 23., csütörtök

Úrilány volt, egyke, a család szeme fénye. Erdélyi nagybirtokon nevelkedett jómódban, élete egyik legnagyobb büszkeségének mégis azt tartja, hogy minden műszak őt akarta kazánfűtőnek a műszarugyárban. Schwendtner Hannát és idős szüleit kitelepítették Budapestről az ötvenes évek elején, de a büntetésnek szánt rendelkezés a visszájára fordult.

Amit soha nem vehetnek el

2014. október 27., hétfő

Bombatámadás, a cári rendszer összeomlása, munkaszolgálat, emigráció – csak néhány fejezetcím a Genfben élő Teleki-házaspár élettörténetéből. Ha a történelemkönyvekből ismerős kategóriáknak tűnnek is, a grófi család otthonába bepillantva valósággal megelevenednek és át is értékelődnek. A történelem ugyanis családok élete, és a családoknak gyakran szűkösek a kiosztott szerepek.

Látogatóink száma a mai napon: 12966
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 23467741

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat