belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2015. január 29., csütörtök,
Adél napja van.

Igazodási pont

2015. január 28., szerda

Megalakult a Dunamelléki Református Egyházkerület új közgyűlése Budapesten január 28-án, szerdán. A közgyűlés megerősítette a novemberi egyházi választások eredményeit, mely szerint a következő hat évben is Szabó István püspök vezeti az egyházkerületet. Orbán Viktor miniszterelnök levélben köszöntötte az egyházvezetőt, amelyben a többi közt azt írta:„A mai irányvesztett világban szükség van azokra a szellemi és erkölcsi igazodási pontokra, amelyet számunkra az egyház és annak vezetői közvetíthetnek.”

A kulcskérdés

2015. január 28., szerda

A református egyház egyik meghatározó alakja Sípos Ete Álmos. A hetvennyolc esztendős lelkipásztorral tápiószelei otthonában beszélgettünk az életéről, a szolgálatáról, a hitről, és a lelkipásztor legfontosabb feladatáról.

Kelő nappal én is kelek

2015. január 27., kedd

Ha ki lehetne hagyni egy napot a héten, sokan eltekintenének a hétfő reggelektől. Néhány fiatal azonban emelte a tétet: a hét első napján kora reggel találkoznak, hogy imádkozzanak számukra ismeretlen emberekért is. De vajon mi viszi rá őket erre? A PinceA30 nemrégiben megnyílt imaszobájában jártunk.

Csillagos ötös

2015. január 23., péntek

A gyerekek kiváltságosnak érzik magukat, hogy iskola után a pilisvörösvári tanodába mehetnek. A tanodában a tantárgyi felkészítés mellett játékos készség-és képességfejlesztést végeznek, segítenek a hátrányos helyzetű gyerekeknek a tanulásban, felzárkózásban. Mindezt szeretetteljes, barátságos légkörben, sok-sok játékkal fűszerezve.

Bűnvallás és egyetemes papság

2015. január 17., szombat

Csak azokkal tudjuk megosztani botlásainkat, saját magunkat is rémisztő gondolatainkat, akikkel valódi közösségben vagyunk.

Látogatóink száma a mai napon: 7470
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 25056541

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat