belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. szeptember 23., kedd,
Tekla napja van.

Bölcsőhely, inspiráció, nézőpont

2014. szeptember 15., hétfő

Egymás kezét fogva, élőláncot alkotva vette körbe templomát a budai református gyülekezet, ezzel is hálát adva azért, hogy befejeződött az épület külső felújítása és megújult az orgona. Szombaton történelmi emlékhellyé avatták a Szilágyi Dezső téri református templomot.

Életre nevelve

2014. szeptember 10., szerda

„Hercegek és hercegnők” iskolája, legalábbis azt mondják a gyerekek, hogy annak érzik magukat, amikor belépnek az egykori patinás kastélyépületbe. Zegzugos, régi ház, csupa titok minden szeglete. Az udvar hátsó részén kecskék legelnek, egy fa árnyékában lovaskocsi pihen.

Magyarnak lenni

2014. szeptember 06., szombat

Betegen feküdt az ágyban. Fáradt pilláit erőltetve nyitogatta. Miért nem alszol? - kérdeztem. - Meg akarom nézni a magyarokat. Tudod, engem nem érdekel a foci, de ha a válogatott játszik, mindig megnézem a csapatot és imádkozom értük. Gyere, ülj ide te is!

Ugye, Anna?

2014. szeptember 04., csütörtök

Több száz résztvevőt várnak a VI. Templomfutásra Zsámbékon. A jótékonysági célú rendezvény bevételéből egy halmozottan sérült kislány terápiáját támogatnák. A csupaszív Anna történetét szülei mesélték el nekünk, a templomfutásról pedig a helyi gyülekezetet kérdeztük.

Levél az igaz emberről

2014. szeptember 03., szerda

Törvény és kegyelem viszonya az egyik leggyakrabban előtérbe kerülő kérdés a keresztyén közösségekben. Ebben is eligazít Pál apostol rómaiakhoz írt levele, csakhogy Pál célja nem e kettő tisztázása volt, hanem valami más - hívta fel a figyelmet Bogárdi Szabó István püspök, a pápai és a budapesti teológia dogmatikatanára. A római levélről szóló beszélgetés folytatását közöljük.

Látogatóink száma a mai napon: 11103
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 22847218

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat