belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2015. április 26., vasárnap,
Ervin napja van.

Titkárt keres a REFISZ

2015. április 22., szerda

A Református Fiatalok Szövetsége pályázatot hirdet határozatlan idejű titkári állás betöltésére.

Elhunyt Füle Lajos

2015. április 22., szerda

„Legyen világosság, fejekben és szívekben egyaránt – akár ez is lehetne a mottója annak a hitre hívó és hitben erősítő költészetnek, amellyel Füle Lajos költő megajándékoz minket, rá jellemző szelídséggel, de a bizonyosság erejével is" – mondta az elmúlt hétvégén Vásárosnamény polgármestere a kilencvenéves költő tiszteletére adott versszínházi előadás előtt. Füle Lajos nem sokkal ezután, április 19-én vasárnap tért meg Teremtőjéhez.

Május 20-ig ajánlható fel az szja egy százaléka

2015. április 22., szerda

Az egyházak jelen vannak az egész magyar társadalomban, például az oktatásban és a szociális szférában. Az intézmények fenntartását gyakran csak az egyszázalékos felajánlásokból tudják finanszírozni – mondta Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke az szja-felajánlásról tartott sajtótájékoztatón Budapesten.

Kalauz a bibliai lelkigondozáshoz

2015. április 16., csütörtök

Mindannyian az Édenkerten kívül születtünk, vagyis Istennel való személyes kapcsolat nélkül, ebből adódnak alapvető lelki problémáink. A bibliai lelkigondozás valamilyen mértékben minden érett keresztyén ember feladata – állítja Pálhegyi Ferenc. De kit tekinthetünk érett személyiségnek? Mi a különbség a bibliai lelkigondozás és a világi pszichoterápia között? - erről is ír a keresztyén pszichológus, családgondozó a közelmúltban megjelent könyvében.

Az egész világnak tudnia kell

2015. április 15., szerda

„Ne hagyjátok Ige nélkül az én drága cigánykáimat!" – kérte halálos ágyán egy református asszony, aki fivérével öt éven át látogatta a Nógrád megye falvaiban élő roma családokat. Csaknem egy évtizedbe telt, hogy az elvetett magok kikeljenek, de ma már több településen is rendszeresen tartanak házi bibliaköröket a cigány hívek. Náluk jártak nemrégiben a Károli egyetem cigánymissziós szemináriumának hallgatói, a drégelypalánki útra mi is elkísértük őket. Képriport.

Látogatóink száma a mai napon: 12234
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 26659735

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat