belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. április 19., szombat,
Emma napja van.

Amit Isten a szívünkbe írt

2014. április 16., szerda

Amit leírunk és ahogy leírjuk - e kettő együtt a karakter - írja Szabó István református püspök a Karakter legújabb számának ajánlójában. Húsvétra megjelent a Parókia Sajtószolgálat színes magazinja, amelyet a Dunamelléki Református Egyházkerület minden gyülekezetébe eljuttattunk. A Karaktert keresse gyülekezetében, kérje lelkipásztorától!

A missziói szempontok érvényesítése a folyamatban lévő liturgiai reformban

2014. április 11., péntek

...mi van azokkal, akiknek mi vagyunk a környezete?

"Én vagyok!"

2014. április 19., szombat

Várakozás...

Újra Médiatábor - a média, ami evangéliumi értékeket közvetít

2014. április 17., csütörtök

Tavaly nyáron hatnapos Médiatábort szervezett a Kelet-Európa Misszió Inárcson. A remekül sikerült tábor, ahol a résztvevők ötféle médiaterület fogásaival ismerkedhettek meg, idén nyáron folytatódik.

Lesa amipale

2014. április 08., kedd

Azaz Isten áldjon benneteket! Nemes vadak, csodálatos zuhatagok, magával ragadó naplemente – ez Afrika szebbik arca. A vadregényes tájakon azonban máig vezetékes víz és villany nélkül élnek számos faluban. Vajon hogy lehet ott hirdetni az igét, ahol százezer emberre jut egy orvos?

Látogatóink száma a mai napon: 3029
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 20227924

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat