belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. április 25., péntek,
Márk napja van.

Neve sincs

2014. április 24., csütörtök

Az egyik állami intézményben járva egy ottfeledett, régi táblát pillantottam meg: a padlóra köpni tilos. Bárki ránézett a feliratra, elmosolyodott, pedig a helyes viselkedéssel, az erkölccsel kapcsolatos felfogások kultúránként, országonként, koronként változnak. Sőt, egyszerre több erkölcsi nézet is érvényben lehet egymás mellett. Ki döntheti el, hogy mi a helyes viselkedés? Mi a jó és mi a rossz? És főleg ki mutat nekünk példát? Lehet erkölcsre tanítani? Nehéz kérdésekre kereste a feleletet Balog Zoltán református lelkipásztor, emberierőforrás-miniszter, Bogárdi Szabó István református püspök és Lánczi András filozófus a Protestáns tavasz rendezvénysorozat egyik beszélgetésén a budapesti Hold utcai református templomban.

Kis könyves éj a Rádayban

2014. április 22., kedd

Megzenésített versekkel, irodalmi teaházzal, filmvetítéssel várja a Bibliás Könyvesbolt az érdeklődőket egészen éjfélig a független könyvesboltok közös ünnepén, a Kis könyves éjen április 25-én, pénteken.

Médiatréning lelkipásztoroknak

2014. április 23., szerda

Médiatréninget hirdet lelkipásztoroknak a Dunamelléki Református Egyházkerület. Az akkreditált, 24 kreditet érő képzést május elején tartják szakképzett újságírók vezetésével. A jelentkezéseket április 30-ig várják. Hogy mit lehet megtanulni?

A magdalai Mária útja

2014. április 21., hétfő

Korai sétára indult, nem először. Annyi hajnalon rótta már a sikátorokat, mikor azt sem bánta volna, ha elveszik az életét. De ma nem tántoríthatta el sem ember, sem ördög, sem angyal. Még virradat előtt elindult, hogy megtegye, amire nem volt elég idő: hogy elbúcsúzzon tőle .

21. századi Biblia?

2014. április 25., péntek

A magyar társadalomnak csupán két százaléka olvassa naponként a Bibliát, ezen az arányon is szeretne javítani a Magyar Bibliatársulat.
Ma mutatják be a XXI. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon a revideált új fordítású Bibliát, és mától ez a változat olvasható portálunkon is .
Miben más ez a Biblia, mint a Magyarországon forgalomban lévő nagyjából tucatnyi fordítás - erről is beszélgettünk Pecsuk Ottóval, a Bibliatársulat főtitkárával.

Látogatóink száma a mai napon: 4892
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 20336667

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat