belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2015. május 30., szombat,
Janka , Zsanett napja van.

„…együtt valának”

2015. május 26., kedd

– jegyzet a 2015-ös PRÚSZ-közgyűlésről –

Középpontban az ember

2015. május 26., kedd

Magyary Ágnes író, a csepeli református gyülekezet tagja kapta az idei Fehér Klára Irodalmi Díjat Csík Mónika délvidéki íróval, újságíróval megosztva. A Nemes László író, műfordító alapította díjat 2003 óta minden évben olyan negyven év alatti magyar író kapja, akinek a közelmúltban publikált műve a névadó Fehér Klára humanista, a mindennapi élet tisztaságáért küzdő szellemiségét idézi.

Borzongós

2015. május 25., hétfő

Nem szeretem a szelet. Nyűgös és fejfájós vagyok olyankor, mikor minden nyílás, minden zug fütyül körülöttem a lakásban. Azt érzem, nem tudom kizárni, nem tudok védekezni ellene, mindenütt ott van, tépve és fázóssá téve, akár kifordítva az esernyőmet. Mintha én is egy nejlonzacskó lennék, céltalanul lebegve a szélben, sehova sem jutva. Ezért is azonosulok nehezen azzal a képpel, amikor a Szentírás a szélhez hasonlítja a Szentlelket.

Kapuk, táruljatok!

2015. május 19., kedd

Csupa víz volt minden körülöttem, mikor szombat reggel leszálltam a vonatról Kecskemét– Máriavárosnál. Ahogy róttam a kunsági megyeszékhely városszéli útjait, arra gondoltam, hogy napfényre nem érdemes számítanom ilyen hideg, borús reggelen. De éltetett valami jókedv és lelkesedés, hiszen tudtam, hogy az a nap hitről, lendületről, mozgásról, fiatalos pezsgésről fog szólni.

Lehet jobb a házasságunk?

2015. május 20., szerda

Érezhető javulást tapasztaltak házasságukban azok a párok, akik házaskurzuson vettek részt. Az elmúlt három évben 65 házaspár fordult meg a gazdagréti református gyülekezet kurzusán, a résztvevők fele nem volt gyülekezeti tag. A gazdagrétiek most gyakorló lelkészeknek szerveznek konferenciát, amelyen a házaskurzus módszertanát mutatják be.

Látogatóink száma a mai napon: 17528
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 27283329

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat