belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. október 23., csütörtök,
Gyöngyi napja van.

Szemben az áramlattal

2014. október 21., kedd

Az erdélyi református felekezeti oktatás egyik sarokpillére az 1670-ben alapított Székelyudvarhelyi Református Kollégium. Az intézménya amely évszázadokon keresztül ontotta magából a kiváló tehetségeket, a református keresztyén hitélet egyik bölcsője volt. A román kommunista diktatúra áldozatává vált református iskola 45 évig aludta Csipkerózsika-álmát, mire a 1994-95-ös tanévben 19 diákkal újraindulhatott. A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium 2014 októberében ünnepelte újraindulásának 20. évfordulóját.

A kút kávájától a kegyelemig

2014. október 17., péntek

Istennek akar tetszeni és nem embereknek. Azt mondja, hogy ha megbecsüljük egymás munkáját és szolgatársnak tekintjük a másikat, akkor nem a tetszésindex a perdöntő, hanem az elvégzett munka, a megfogalmazott tervek és azok a remények, amelyek ebből megszülethetnek. A dunamelléki egyházkerület püspökjelöltjével, a most is hivatalban lévő Bogárdi Szabó Istvánnal beszélgettünk.

Kiváltság és megtiszteltetés

2014. október 16., csütörtök

A püspök legnagyobb kiváltsága és lehetősége, hogy a gyülekezetekben élő egyházat segítse – véli Balla Péter. A Károli Gáspár Református Egyetem rektora megtiszteltetésnek érzi, hogy felkérték a püspökjelöltségre az idei egyházi választásokon.

Mit üzen a szenvedés?

2014. október 14., kedd

Mi a szenvedés? Büntetés vagy Isten tisztító munkája rajtunk? Vajon megváltoztatja gondolkodásunkat egy váratlanul jött betegség? Sípos Ete Álmos református lelkipásztorral beszélgettünk.

Követni egy életen át

2014. október 13., hétfő

Ajándékba kapott közösségek, az Ige fáradhatatlan hirdetése és hálából fakadó tettek sora - valahogy így összegezhetnénk Szénási Sándorné Judit néni hatvanévnyi szolgálatát. A derűs lelkipásztor még a verebi parókián mesélt nekünk számos politikai változást felölelő életéről, amelynek minden válaszútja előtt ott ragyogott a következő lépés.

Látogatóink száma a mai napon: 921
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 23330949

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat