belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. november 24., hétfő,
Emma napja van.

Beszélgető Biblia

2014. november 24., hétfő

Másként olvasnak és másként is gondolkodnak azok a gyerekek és kamaszok, akik számára a legújabb technikai eszközök, valamint az internet használata már természetes. Az első magyar fejlesztésű, interaktív gyermekbiblia már az ő igényeiket figyelembe véve jelent meg.

Az éneklő ima

2014. november 20., csütörtök

A zene Istentől kapott ajándék, olyan nyelv, amin keresztül sokkal mélyebben fejezhetjük ki az Istennel való együttlét magasságát, mint bármi mással – vallja az énektanár. Géczy Kati azt mondja, hogy amikor énekel, lelkét felemelve imádkozik, és már nem is a zene számít, hanem ami megtörténik általa.

Karakter negyedszer

2014. november 19., szerda

Melyik lehet az alkalmas pillanat? Mit számít egyetlen szavazat a választásokon? Sok vagy kevés hetven év? Milyen a 21. századi Biblia? Hogyan segíthetünk a gyászoló gyerekeknek? Mit tehetnek a hazáért az erdélyi nemesi családok sarjai? Milyen az iskola, ahol mindenkit befogadnak? Mit mesél életéről a legszenvedélyesebb református lelkész? Ezekre a kérdésekre is választ kaphat a Karakter magazin legújabb számában. A 75 oldalas színes, képes magazin már elérhető a Dunamelléki Református Egyházkerület gyülekezeteiben, illetve a budapesti Bibliás Könyvesboltban.

Találkozások

2014. november 18., kedd

Ha vendégségbe megyünk, a legtöbben érezzük: nem illik mindent megenni, meginni, amivel kínálnak. Náluk éppen fordítva van: ha elfogadják a kezükből a kávét, a süteményt, az számukra a tisztelet jele. Cigánymisszióval foglalkozó protestáns egyházak kezdték meg nemrégiben egy módszertani füzetsorozat kiadását, amely a cigányság élethelyzetével, kultúrájával és hitéletével foglalkozik.

Utóélet

2014. november 21., péntek

Nem tudom, ki hogyan van manapság, mennyit jár moziba, mennyire tartja érdemesnek. Én különösen szeretem a magyar filmeket, még akkor is, ha készítőik nem lépegetnek a világ rivaldafénybe burkolt kifutószőnyegein.

Látogatóink száma a mai napon: 14079
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 23872634

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat