belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2015. március 06., péntek,
Leonóra , Inez napja van.

Asszonykezek

2015. március 03., kedd

Törődni, vigasztalni, gondozni, látogatni, meghallgatni – a nőknek mindig jó érzékük volt ahhoz, hogy sajátos lelkülettel forduljanak a körülöttük élőkhöz. A nagydorogi református asszonyok megalapították a helyi nőszövetséget, hogy ezentúl strukturált keretek között, még hatékonyabban végezhessék szolgálatukat.

Emberek és életek

2015. március 02., hétfő

Emberek és életek címmel újra nagyszabású programsorozatot szervez a gombai református gyülekezet. A Pest megyei település reformátusai a márciusi rendezvényekkel nemcsak a reformátusoknak, hanem minden gombainak szeretnének kedveskedni és bizonyságot tenni hitükről.

Bogárdi Szabó István a zsinat új lelkészi elnöke

2015. február 25., szerda

Bogárdi Szabó Istvánt választották a Magyarországi Református Egyház Zsinata lelkészi elnökének. A világi elnök Huszár Pál lett.

Isten tisztelete a családban

2015. február 19., csütörtök

Zsúfolásig telt a templom Oroszfaluban a házasság hete programsorozat záróakkordjaként.

100 éve született dr. Ablonczy Dániel

2015. február 18., szerda

Legidősebb lelkipásztor fia, Ablonczy Zsolt megemlékezése az éppen 100 éve született, 96. éves korában, négy éve elhunyt dr. Ablonczy Dániel teológiai és lelkészi munkásságáról.

Látogatóink száma a mai napon: 11096
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 25691043

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat