belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2015. szeptember 02., szerda,
Rebeka , Dorina napja van.

Mégis békesség

2015. augusztus 29., szombat

Skót tánc és „bálnamájas" kenyér, angolórák, tábortűz, túra és minden évben áldás. Címszavakban a HEBC (Hejce English Bible Camp), minden év júliusában, egy festői zempléni kisfaluban, Hejcén. A tábor légkörét kevesebb szóval és több képpel igyekszünk visszaadni.

A fekete szalag napja

2015. augusztus 28., péntek

Az edmontoni Kálvin Magyar Református Egyház, kis delegációval képviseltette magát a totalitárius diktatúrák áldozatainak európai emléknapja alkalmából az albertai parlament épületében tartott megemlékezésen augusztus 23-án. Az emléknap eredetét az 1939. augusztus 23-án aláírt Molotov-Ribbentrop paktum adja, amely tragikus módon határozta meg a közép-kelet európai népek II. világháború alatti és utáni sorsát. Lányi Gábor lelkipásztor beszámolója.

Segítség a gyúróiaknak

2015. augusztus 27., csütörtök

Tovább gyűjtenek a gyúrói viharkárosultaknak, mert a biztosított családok is csak alig kaptak kártérítést házaik helyreállítására. A Fejér megyei településre nyár közepén csapott le a korábban soha nem látott mértékű vihar. A település református polgármestere és lelkipásztora is beszámolt a gyúróiak helyzetéről.

Befogadó szeretet

2015. augusztus 25., kedd

„Ez a gyülekezet a befogadó szeretet leckéjét tanulja folyamatosan." Aki ezt megérzi, ott is marad a gyülekezetben. Ahol teával várnak az istentisztelet után, ahol észreveszik, ki új az istentiszteleten és a lelkészek személyesen ismerik gyülekezetük tagjait.

Alkotótábor a Gróf Teleki Refiben

2015. augusztus 18., kedd

Történt pedig az Úr 2006-ik esztendejében, hogy iskolánknak volt egy igen agilis pedagógusa, aki úgy gondolta, itt az ideje valami új, vonzó színt vinni az iskola életébe. A gondolatot tett követte, és Ari néni Anna nénivel karöltve megszervezte intézményünk első Alkotótáborát. Az első tábor óta eltelt egy pár esztendő, és az idén már a tizedik Alkotótábort tölthettük együtt a gyerekekkel Dunavecsén.

Látogatóink száma a mai napon: 15414
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 29131316

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat