belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2016. május 04., szerda,
Mónika , Flórián napja van.

Éjszakai könyves kaland

2016. április 26., kedd

Tartalmas könyvek, gyönyörű bibliák, igényes kézműves termékek, finom kávé – és nem utolsósorban – szakértő, a könyveket ismerő és szerető személyzet fogadja a belépőket a budapesti Bibliás Könyvesboltban. A dunamelléki reformátusok boltja idén is csatlakozott a független könyvesboltok éjszakája rendezvénysorozathoz, péntek éjjel kulturális programokkal, koncerttel és tárlatvezetéssel kedveskedtek olvasóiknak.

Álláshirdetés – gyógytestnevelő és testnevelő tanár

2016. április 25., hétfő

A Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium keres keresztyén értékrendet valló gyógytestnevelő és testnevelő tanárt.

A jövő lelkipásztorai

2016. április 25., hétfő

A debreceni, pápai, komáromi, sárospataki és budapesti református teológiák hallgatói mellett a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet evangélikus és református lelkész hallgatósága is jelen volt a nemrégiben Budapesten megrendezett Kárpát-medencei Protestáns Teológustalálkozón. A jövő protestáns szolgálói Kárpát-medence-szerte minden évben ezen az alkalmon találkozhatnak egymással. Közös elhívás, közös küldetés, de számtalan különböző karakter fóruma a hétvége.

Mindenki számít

2016. április 25., hétfő

Két izgalmas ember, Balog Zoltán református lelkipásztor, miniszter és Köves Slomó rabbi „tekintettek magasba és ástak mélyre" a Protestáns tavasz csütörtöki rendezvényén a Hold utcai református templomban. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség rabbija csaknem tíz éve rendszeres vendége a Hold utcai reformátusok tavaszi rendezvénysorozatának, talán nem véletlenül, hiszen Köves Slomó ezúttal is szellemesen, könnyedén, mégis tartalmasan hozta megismerhető közelségbe a zsidóság életét. A házigazda és egyben a kérdező szerepében Balog Zoltán faggatta a rabbit hitről, nevelésről és iskoláról.

Gyermekre vágyva

2016. április 30., szombat

A huszadik század egyik legnagyobb orvostechnikai vívmánya a mesterséges megtermékenyítés emberi alkalmazása, az in vitro fertilizáció − magyarul a lombikbébiprogram. Miután Edwards és Steptoe munkássága nyomán 1978-ban megszületett az első „üvegben fogant baba", óriási léptekkel fejlődött az orvostudomány ezen ága. Milliónyi ember köszönheti életét az eljárás sikerének. A hátteréről azonban ritkábban hallunk. Tolnay Lajos szülész-nőgyógyász könyvajánlója.

Látogatóink száma a mai napon: 15216
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 33777312

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat