belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2015. július 30., csütörtök,
Judit , Xénia napja van.

Pótfelvételit hirdet a Károli egyetem

2015. július 28., kedd

A Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Kara nagykőrösi képzési helyére pótfelvételit hirdet tanító, óvodapedagógus, szociális munkás, ifjúságsegítő nappali és levelező, valamint csecsemő- és kisgyermeknevelő nappali önköltséges képzésekre. A hitéleti szakokon diakónus, kántor, református hittanoktató van még lehetőség nappali és levelező, államilag támogatott képzésre is jelentkezni.

Befejeződött a kecskeméti Ráday Múzeum fejlesztése

2015. július 27., hétfő

Befejeződött Kecskeméten a Ráday Múzeum fejlesztése a „A Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeum oktatási-képzési szerepének infrastrukturális erősítése" című projekt keretében. A beruházás mintegy 93,96 millió forint uniós és hazai támogatással valósult meg.

Egy életem, egy halálom

2015. július 24., péntek

Szeretjük azt gondolni, hogy az egész élet bungee jumping (extrém ugrás), és mindig történnie kell valami szokatlannak ahhoz, hogy jól érezzük magunkat? A Csillagpont református ifjúsági találkozón ezúttal felnőtteket kérdeztünk az egyik esti istentisztelet után, amelyen Hajdú Szabolcs Koppány lelkipásztor igehirdetésében így fogalmazott: bizalom nélkül csak a megszokott van.

Hegedűs Bélát bízták meg a főjegyzői teendők ellátásával

2015. július 23., csütörtök

A Dunamelléki Református Egyházkerület Elnöksége a korábbi főjegyző, Simonfi Sándor lemondása miatt Hegedűs Béla rangidős esperest bízta meg a főjegyzői teendők ellátásával. A Bács-Kiskun megyei egyházmegye esperese az Egyházkerületi Közgyűlés által kiírandó választásig látja el a főjegyzői feladatokat. A Dunamelléki Református Egyházkerület Székházát és Konferencia Központját megbízással Veres Sándor, a kerület világi főjegyzője irányítja a továbbiakban.

Ördögszekér

2015. július 21., kedd

Az elmúlt hétvégén minden eddiginél több, 4235 határsértőt fogtak el a déli országhatár közelében. Afganisztáni, szír, pakisztáni és más, fegyveres konfliktus sújtotta országok állampolgárai tömegesen hagyják hátra otthonukat egy jobb élet reményében. Az egyre erősödő menekülthullám számos kérdést felvet, egyebek közt a felelősség és a szolidaritás kérdését is. Az idegenellenes hangok mellett megszólaltak a józanságra és körültekintésre intők is, valamint azoké, akik szerint állampolgári kötelesség segíteni a bajba jutottakat. Helyszíni riportunkban egy önszerveződő civil kezdeményezés néhány szereplőjét szólaltatjuk meg.

Látogatóink száma a mai napon: 12959
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 28507829

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat