belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. október 24., péntek,
Salamon napja van.

Új szempontok és ötletek

2014. október 22., szerda

Hiába tanították őket írni és olvasni, funkcionális analfabétizmussal küzd számos gyerek, vagyis ismeri ugyan a betűket, de nem érti, amit olvas. Az iskolákban megszokottól eltérő, speciális módszerekkel próbálják fejleszteni azokat a hátrányos helyzetű, elsősorban cigány gyerekeket, akik tanulási nehézséggel, beilleszkedéséi zavarokkal küszködnek osztályukban.

Szemben az áramlattal

2014. október 21., kedd

Az erdélyi református felekezeti oktatás egyik sarokpillére az 1670-ben alapított Székelyudvarhelyi Református Kollégium. Az intézménya amely évszázadokon keresztül ontotta magából a kiváló tehetségeket, a református keresztyén hitélet egyik bölcsője volt. A román kommunista diktatúra áldozatává vált református iskola 45 évig aludta Csipkerózsika-álmát, mire a 1994-95-ös tanévben 19 diákkal újraindulhatott. A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium 2014 októberében ünnepelte újraindulásának 20. évfordulóját.

Ahol a szavak véget érnek

2014. október 20., hétfő

Gyermekeknek szóló koncertjeiken többnyire olyan közönség előtt játszanak komolyzenei darabokat, akik nem juthatnak el impozáns hangversenytermekbe, és az is megesik, hogy épp a legkezelhetetlenebb lurkók működnek együtt leginkább velük a közönség soraiból. Várnagy Andrea és Farkas Zsolt itthon és külföldön egyaránt a leggyakrabban koncertező házaspárok közé tartoznak, és fellépéseik látogatottsága is bizonyítja: a mértéktelenség kultúrájában élők valójában harmóniára vágynak.

A kút kávájától a kegyelemig

2014. október 17., péntek

Istennek akar tetszeni és nem embereknek. Azt mondja, hogy ha megbecsüljük egymás munkáját és szolgatársnak tekintjük a másikat, akkor nem a tetszésindex a perdöntő, hanem az elvégzett munka, a megfogalmazott tervek és azok a remények, amelyek ebből megszülethetnek. A dunamelléki egyházkerület püspökjelöltjével, a most is hivatalban lévő Bogárdi Szabó Istvánnal beszélgettünk.

Kiváltság és megtiszteltetés

2014. október 16., csütörtök

A püspök legnagyobb kiváltsága és lehetősége, hogy a gyülekezetekben élő egyházat segítse – véli Balla Péter. A Károli Gáspár Református Egyetem rektora megtiszteltetésnek érzi, hogy felkérték a püspökjelöltségre az idei egyházi választásokon.

Látogatóink száma a mai napon: 14980
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 23361271

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat