belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. augusztus 27., szerda,
Gáspár napja van.

Ecsetvégre a napfelkeltét!

2014. augusztus 27., szerda

- Egész évben a festőtábort várom - mondta az egyik visszajáró kislány.
Erre csak azt válaszolhattam:
- Én is.

A keresztyénség hajnalán

2014. augusztus 26., kedd

Eleinte szólásszabadság volt a Birodalom fővárosában, és az új tanítás el is terjedt Rómában. Egy házi őrizetben levő római állampolgár, bizonyos tarzusi Pál hirdette azokat. A zsidó férfi bérelt szállásán tehetősebb és egyszerű állampolgárok, a római istenek és Jahve hívei egyaránt megfordultak. Egyre többen hittek Krisztusban, az élő Isten halált legyőző fiában, amiért csakhamar nekik is meg kellett halniuk. Kik lehettek ők? Miről szól a nekik címzett levél? Mi hasznunk lehet ebből ma? Minderről Bogárdi Szabó István püspökkel, a budapesti és a pápai református teológia rendszeresteológia-tanárával beszélgettünk.

Imák és döntések

2014. augusztus 25., hétfő

Volt, akinek nem jutott volna hely, a szállóvendégek közül néhány azonban lemondták a foglalást, így a táborozni vágyó fiatalok a vártnál jóval többen, csaknem kétszázan vehettek részt a balatonszárszói konferenciaközpontban megrendezett idei REFISZ-táborban. A 25 éves fennállását ünneplő Református Fiatalok Szövetsége táboraiban sokan megtértek, szolgáló gyülekezeti tagok és vezetők lettek, jó néhányan a táborban kaptak elhívást a lelkipásztori szolgálatra is - mesélték a visszajáró táborlakók.

Vitatkozom magammal

2014. augusztus 22., péntek

„Elmondanám ezt néked. Ha nem unnád.
Múlt éjszaka - háromkor - abbahagytam
a munkát."
Hajnal van. Befejeztem a rajzolást, elküldtem az utolsó e-mail-t is.

Látogatóink száma a mai napon: 31799
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 22354874

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat