belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. augusztus 01., péntek,
Boglárka napja van.

Akadálymentes övezet

2014. július 29., kedd

Válaszúthoz érkezett, révbe ért, rögös úton jár - csak néhány kifejezés azok közül, amelyekben testet ölt alapvető sejtelmünk és tapasztalatunk: az élet utazás. Ez a témája annak a kiállításnak is, amely Átutazóna címmel egészen vasárnapig látható a Művészetek Völgye egyik leglátogatottabb taliándörögdi helyszínén, a református udvarban. Vajon lehet-e a művészet missziós eszköz, és vajon mit adhatnak a reformátusok ma a kultúrára éhes látogatóknak? - erről kérdeztük Füle Tamást, a kiállítás megálmodóját és rendezőjét.

Cigányoknak cigánnyá

2014. július 28., hétfő

„Amikor megtapasztalom a diszkriminációt vagy lenéznek az emberek, először düh, harag van bennem, de ilyenkor Isten mindig rámutat arra, hogy én sem vagyok különb. Sokkal többel tartozom Istennek, mint amennyit el kell engednem embertársaimnak” - nyilatkozta portálunknak egy református roma diakónushallgató. Roma fiatalok részvételével tartottak emberi jogi képzést hazánkban nemrégiben.

Keskeny úton járva

2014. július 26., szombat

A XXI. századi szekularizált világ társadalmi normái és bejáratott intézményrendszerei között talán jogosnak tűnik a kérdés: „Szükség van még egyházra?". Ezzel a címmel tartottak vitafórumot pénteken Tusványoson a Keskeny út ökumenikus missziós sátorban.

Egyházfegyelem és tanfegyelem

2014. július 21., hétfő

Az egyházi vezetés és a fokozatos testületek számon kérhetősége (lelkészek kötelessége, elmozdíthatósága). Lelkészi és nem lelkészi tisztségviselők felelősségének azonos érvényesülése, számon kérhetőség minden szinten.

Magvetők

2014. július 07., hétfő

Két földdel teli virágcserép látszólag egyforma, ám amelyik cserépbe magot ültettek, annak egészen más lesz a sorsa, mint amelyikbe nem ültettek semmit - mondta portálunk mikrofonja előtt egy ír fiatalokból álló misszionáriuscsapat vezetője. A tizenévesekből és fiatal felnőttekből álló csoport józsefvárosi gyerekeknek tartott egész hetes bibliai foglalkozássorozatot az egyik leglehangolóbb környék felújított közösségi házában.

Látogatóink száma a mai napon: 7504
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 21920089

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat