belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2015. március 27., péntek,
Hajnalka napja van.

Segítségnyújtás, költségvetés, programok

2015. március 24., kedd

Véget ért a Generális Konvent elnökségének kétnapos beregszászi tanácskozása. A Kárpát-medencei református egyházak közös képviseleti testületének ügyvivői – az egyház püspökei és főgondnokai –megállapodtak abban, hogy a korábbiaknál is hatékonyabbá és szervezettebbé próbálják tenni a segítségnyújtást a kárpátaljai térségben. A grémium a tanácskozás második napján elfogadta a Generális Konvent költségvetését, tárgyaltak a Csillagpont református ifjúsági találkozóról, a Szeretethíd programjairól, valamint a 2017-es reformáció-emlékév részleteiről.

A csönd kiáltása

2015. március 23., hétfő

A böjt nem csupán a csönd, de a kiáltás ideje is.

Ha a Lélek fújja a vitorlát

2015. március 19., csütörtök

„Hamis az a felfogás, amely a missziót csak munkatervekbe és külön erre felállított bizottságokba száműzi. Ezzel szemben az egyetlen hiteles és igazi keresztyén felfogás az, amely a keresztyén élet szerves részeként, Krisztushoz tartozásunk elengedhetetlen feltételeként tekint az Isten csodálatos missziójában, az egész teremtett világ megbékéltetésében való részvételre." Budapesti teológusok beszámolója egy közelmúltbeli madridi gyülekezetépítő kurzusról.

Keleti nyitás Őrmezőn

2015. március 17., kedd

Aktuális társadalmi kérdésekre próbál válaszolni az őrmezői református gyülekezet. A boltok vasárnapi zárva tartása miatt gyermekfelügyeletet terveznek szombat délelőttönként, hogy a lakótelepi kisgyermekes családoknak egyszerűbbé tegyék a hétvégi bevásárlást. Programkínálatuk is széles spektrumot ölel fel: a keresztyénség a világ körül elnevezésű sorozatukban éppen kelet felé nyitnak.

Követés

2015. március 12., csütörtök

Ezernyi kereső és református talált lelki otthonra az újonnan szerveződő gyülekezetekben. A Dunamelléki Református Egyházkerületben az elmúlt négy évben tizenöt új gyülekezet jött létre – hangzott el a kerület missziói bizottságának budapesti ülésén. Az egyház próbálja követni a népesség migrációját és ott alapítani új gyülekezeteket, ahová az emberek költöznek.

Látogatóink száma a mai napon: 2639
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 26082174

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat