belépés | regisztráció RSS

Nyomtat Archívum Elküld Hírek

2012. augusztus 28., kedd - miklya luzsányi mónika

Molnár Mária vándorkiállítás

Molnár Mária születésének 125. évfordulójára szervezett vándorkiállítás következő állomása Várpalotán lesz a Thury-vár Thury-termében.

A kiállítás megnyitó előadás időpontja: 2012. szeptember 2. 11 óra (a református istentisztelet befejezése után). A kiállítás megtekinthető 2012. szeptember 2-16. között a vár nyitvatartási rendje szerint.

A 2011/12-es év folyamán, Molnár Mária születésnek 125 évfordulójára emlékezve a Magyarországi Református Egyház Missziói Osztályának szervezésében vándorkiállítást és előadássorozatot szervezünk mártír misszionáriusunk életének és szolgálatának bemutatására, előreláthatólag több mint 20 helyszínen. A vándorkiállításon 12 nagyméretű (100 cm x 70 cm-es) színes tablón korabeli felvételekkel, és használati tárgyak fotóival illusztrálva mutatjuk be a Molnár Mária elhívását, szolgálati területeit, a pitiluiak életmódját. A kiállítás anyaga alkalmas mind a gyülekezetek, mind iskolai csoportok közötti missziói munkára. A kiállítás megnyitó és az előadások során Miklya Luzsányi Mónika Power Point bemutatójának keretében ismerheti meg a hallgatóság a Molnár Mária kutatások új eredményeit. Ha igény van gyülekeztében Molnár Mária életének ismertetésére, a kiállítás és az előadás megszervezésének egyeztetésére, kérjük keresse Miklya Luzsányi Mónikát a 30-331-32-85-ös református flottás telefonszámon.

2014. december 21., vasárnap,
Tamás napja van.

Egy falat tradíció

2014. december 20., szombat

Amikor jegyesekkel beszélgetek, gyakran megkérem őket, találják ki az első közös karácsonyukat. Hogy fog kinézni? Kinek milyen feladatai lesznek az ünneppel kapcsolatban, milyen hagyományokat akarnak tartani? Így fény derülhet a hozott családi szokások és értékrendek közötti eltérésekre, a jövő tervezése viszont élmény a párnak.

Ajándék

2014. december 19., péntek

„Az a helyes, ha embereket szeretünk és tárgyakat használunk. Ma azonban fordítva van: embereket használunk és tárgyakat szeretünk." (Ismeretlen)

Kevesebből többet

2014. december 14., vasárnap

Egy közepes erejű földrengés összedönthette volna, mégis Isten különös kegyelméből túlélt már háborút, forradalmat és metróépítést is az ország temploma. A Kálvin téri református templom teljes megújulásáért és újjáépült műemlék orgonájáért adtak hálát december 14-én, vasárnap Budapesten.

Mint fiak az apákra

2014. december 12., péntek

Mindennek megszabott ideje van – mondja a Prédikátor. A gyermekkori szükségeinket utólag nem lehet betölteni – mondja Pál Feri atya. Hiszek a pillanatban – mondom én.

Nem mindegy, ki küldött

2014. december 11., csütörtök

A sikeres emberek egyik közös vonása, hogy alkotni szeretnének és adni abból, amit tudnak. Küldetésü(n)k azonban nem azonos az egyéni karriervággyal. A hivatásról és az elköteleződés dilemmáiról beszélgetett a közelmúltban Szabó István, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, Kukorelli István alkotmányjogász, Jókai Anna Kossuth-díjas író, és Kürti Sándor Széchenyi-díjas vállalkozó.

Látogatóink száma a mai napon: 16902
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 24398108

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat