A kultúra protestáns arca

Gospelkoncert, filmvetítés, irodalmi estek, orgonahangversenyek, kiállítás és kerekasztal-beszélgetések – idén is Protestáns Tavasz a Hold utcai református templomban.

A keresztyén kultúra protestáns arcát szeretné bemutatni a Budapest-Németajkú Református Egyházközség május 27-ig tartó programsorozata. A kultúra, a társadalomtudományok, a vallási élet és a közélet meghatározó személyiségei hívják közös gondolkodásra az érdeklődőket előadó-művészetük, valamint a velük folytatott beszélgetések által. Találkozhatnak Visky András dramaturggal, Káli-Horváth Kálmán költővel, Köves Slomó rabbival, Kökényessy Ági színművésszel, Vásáry Tamás zongoraművésszel, a Gryllus-testvérekkel, Lánczi András filozófussal, Schanda Balázs jogtudóssal és Bogárdi Szabó István református püspökkel. A részletes program itt tekinthető meg: