A Reformáció és hatása

A Reformáció ünnepéhez kapcsolódó program fogvatartottaknak.

A Reformáció ünnepéhez kapcsolódóan a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet lehetőséget adott hét fogvatartottnak, hogy november 4-én csoportos kimaradás keretében részt vegyen a Szénási Jonathan Sándor intézeti lelkipásztor által szervezett, a reformációt és hatását bemutató programon.
Délelőtt a Deák téri evangélikus templomot látogatták meg, ahol Cselovszky Ferenc lelkész mesélt Luther életéről, a reformáció művéről, az evangélikus egyház és a Deák téri templom történetéről. Az ismertető után Trajtler Gábor orgonaművész játékában gyönyörködhettek. Megtekintették az Evangélikus Egyháztörténeti Múzeumot is, ahol a hazai evangélikusság legkiemelkedőbb alakjairól hallottak ismertetést.
Ebéd után felmentek a várba, hogy a Budapesti Történeti Múzeumban meglátogassák a „Kálvin hagyománya” című időszaki kiállítást, mely a reformátusok történetébe enged betekintést.

(GeSheR-HÍD)