Katolikus-református párbeszéd

Két egyházvezető párbeszéde, ahogyan még sohasem hallhatta őket. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek és Bogárdi Szabó István református püspök kollokviumán azt is megtudhatjuk, hogy vajon több köti össze az egyházakat, mint ami szétválasztja?

Október 17-én, kedden 18 órától Bogárdi Szabó István református püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke és Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek tartanak előadást a két felekezet közötti teológiai és történeti különbségekről, ezek jelenkori relevanciáiról és az elképzelhető jövőről.

Az előadásokat Zsengellér József, a Károli Gáspár Református Egyetem stratégiai rektorhelyettese moderálja. Helyszín: a Dunamelléki Református Egyházkerület székházának díszterme (1092 Bp., Ráday utca 28). A belépés ingyenes. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak.