Református teológusaink missziói útjai a nyáron

Az Ágoston Sándor Alapítvány a református teológusok missziói útjait szervezi-támogatja a szomszédos országok magyarjaihoz. Valódi civil szervezetként működnek, önkéntesekkel, így akár személyes részvétellel, akár természetbeni vagy pénzbeli adományokkal nyújtott támogatást szívesen fogadnak. E nyárra tervezett útjaik:

Június 29 - július 3. Kőrös (Felvidék)

A Rozsnyó melletti település gyülekezete vásárolt egy ingatlant, melyet gyülekezeti ház céljára szeretnék átalakítani. Ebbe a munkába segítenek be teológusok.

Július 11 - 18. Magyarigen (Erdély)

Évek óta szervez az Alapítvány építőtábort Magyarigen szórványgyülekezeteiben. Ezúttal Magyarigenben, Sárdon és Zalatnán folytatják a megkezdett munkát.

Július 11- 18. Felőr (Erdély)

Építőtábor keretében a felőri szórványiskolában és óvodában munkálkodnak az Alapítvány által szervezett segítők.

Augusztus 2 - 9. Módos (Vajdaság)

Az Alapítvány hosszú előkészületek után segítséget nyújtott egy gyülekezeti ház megvételére, melyet pünkösdkor adtak át. Nyáron hagyományápoló tábort szerveznek itt.

Augusztus 15 - 20. Bod Péter konferencia, Magyarigen (Erdély)

Gudor Botond magyarigeni lelkész sokat foglalkozik híres tudós-lelkipásztor elődjével Bod Péterrel, s ezúttal a szépen ápolt örökség helyén rendeznek konferenciát.