Cikkek

In memorian Nt. Göőz Bertalan (1944-2006)

Fájdalmas veszteség érte idén gyülekezeteinket volt lelkipásztorunk halálával. Egy olyan ember távozott az élők sorából, akinek emberi megítélése nagyon sokrétű volt. Voltak, akik szerették, és sajnos olyanok is, akik nem igazán. Ez elmondható még a gyülekezeteink tagjairól is. A reá való emlékezések is nagyon összetettek. Vannak, akik derűvel és mosollyal az arcukon idézik emlékét, s megint mások inkább csak komoran. Egy azonban biztos: nem volt észrevehetetlen ember, sőt..Talán ez a tulajdonsága tette alkalmassá olyan feladatok ellátására, amelyeket egyházunk szolgálatában végzett évtizedek alatt. A lelkipásztori szolgálat mellett 12 éven át volt egyetemes titkára egyházunknak, és 5 éven át igazgató-főtitkára a Szlovák Bibliatársulatnak, Besztercebányán. Innét ment nyugdíjba, de a pihenést nem sokáig élvezhette. Súlyos betegség után, idén április 28-án búcsúztunk tőle az érsekújvári temetőben.

Legyen emléke áldott közöttünk, mint olyan embernek, aki gyülekezeteinket - minden megítéléstől függetlenül - 14 éven át hűséggel vezette.

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél