Apologetika tanfolyam 2016 - dr. Szalai Andrással

Szeretnél többet tudni a kereszténység egyetemes alapjairól és a különféle vallásokról? Nehezedre esik nem-keresztényekkel beszélgetni a hitedről? Rázós kérdésekkel találkoztál? Nem tudod, mit mondj nekik? Meg szeretnéd érteni, miért gondolkodnak a más vallásúak úgy, ahogy? Tudni akarod, hogy az evangélium mitől lehet számukra is jó hír, sőt, jobb hír? Érdekel a gyakorlat is? Szeretnél más hívőket is a hitük jobb megértésére és megélésére tanítani?

Minden részletes információ és jelentkezés az Apológia Kutatóközpont honlapján.

Időpontok és tematika

Szeptember 10.
Bevezetés a hitvédelembe. Fogalmak, módszertan. Integratív apologetika.
Szeptember 24.
Keresztény egység és határai. Eretnekségek, szélsőségek egykor és ma.
Október 08.
Vallásosság és korszellem. Vallások teológiája: bibliai adatok, mai kihívások és modellek.
Október 22.
Jehova Tanúi
November 05.
Mormon vallás
November 19.
Iszlám
December 03.
Hinduizmus
December 17.
Buddhizmus
Januárban-februárban bonus összejövetel, eszmecsere bármilyen más témáról

Általános jellemzők

• Élő előadás
  • Átfogó tematika, egymásra épülő modulok
  • Gazdagon illusztrált diavetítés
  • Kérdezz-felelek szekciók
  • Sokéves gyakorlatból származó tanácsok
  • Tapasztalatcsere, beszélgetés lehetősége
  • A sorozat után bonus beszélgetős összejövetel

A jelentkezésnek - a képzés céljaiból és tematikájából adódóan - feltétele van: keresztény hit és aktív gyülekezeti tagság a katolikus, ortodox vagy protestáns kis és nagyegyházak valamelyikében (ld. MEÖT és Aliansz).

A képzés szintje főiskolai-egyetemi szintű. Csak legalább pár éves bibliaolvasási gyakorlattal és hitéleti tapasztalattal rendelkezőknek ajánljuk. Kérjük a „Kereszténység” menüpont cikkeinek olvasgatását, minimum a „Teológiai alapok” és „A Szentírás története” c. előadások meghallgatását/megtekintését.

A tanfolyamról egyelőre nem adunk ki oklevelet, de aki a kurzust elvégzi, azé minden elismerésünk. A számonkérést azonban a hallgatók környezetére bízzuk, tehát jegyet az élet ad.

Megrendelhető DVD
Aki nem tudna rendszeresen résztvenni, a kurzust egyénileg is elvégezheti, a saját időbeosztása szerint. Az előadások hanganyagát (mp3) és diáit  (pdf) a hallgatók megkapják saját használatra, így a hanganyag és a diák DVD-n is megrendelhetők - a fenti jelentkezési feltételekkel, a tanfolyam tandíjáért.
A tandíjas tananyag - az ingyen letölthető webes tartalomtól eltérően - Copyright-os!