Most érkezett: Luther Mártont a győri plázában látták!

Jövőre lesz a reformáció elindulásának 500. évfordulója, ebből az alkalomból Luther Márton magyarországi turnéra indult. Egy szemfüles olvasóriporterünk a népszerű dunántúli bevásárlóközpontban kapta lencsevégre a híres reformátort!

Persze, a hír nem ebben a formában igaz. De az tény, hogy egy tréfás kedvű - vélhetően protestáns – atyafi mikroblogján egy kis Luther Márton legófigurával az ötszáz évvel ezelőtti Nagy Esemény előtt tiszteleg. Luther a wittenbergi vártemplomra kiszegezett 95 pontjával indult 1517. október 31-én a reformáció (persze, mufurc tudósok már kiderítették, hogy nem is volt semmi kitűzés, de ezért jó érzés ragaszkodni a hagyományhoz), ezt az eseményt minden, legalább részben protestáns hagyományú európai országban (Hollandiától Németországon át Svájcig és Magyarországig) megünneplik.

Nálunk is felállt egy nagytekintélyű bizottság, remek programok szervezése indult el, amit nagyszerűen egészít ki ez a kis tiszteletadással kombinált gerillaakció. Soha nem gondoltam volna, hogy Luther születésnapi szelfit készít Kálvin Jánossal, de most ez is megtörtént.

Úgyhogy a mikroblog felfedezése alkalmából itt egy kis képválogatás, a jó Márton magyarországi kalandozásaiból.

Negyvennegyedik nap - Árkád. Győr, 2016. 07. 11.

Fotó: Tumbrl / 500 nap Lutherrel

Negyvenharmadik nap - “Boldog szülinapot Kálvin János” szelfi. Győrújbarát, 2016. 07. 10.

Fotó: Tumbrl / 500 nap Lutherrel

Harminchatodik nap - Martin Luther & Martin Luther. Tét, 2016. 07. 03.

Fotó: Tumbrl / 500 nap Lutherrel

Harmincegyedik nap - VOLT fesztivál. Sopron, 2016. 06. 28.

Fotó: Tumbrl / 500 nap Lutherrel

Huszonkilencedik nap - ki a valódi hős? Győrújbarát, 2016. 06. 26.

Fotó: Tumbrl / 500 nap Lutherrel

Huszonötödik nap - a csoportgyőztes magyar focicsapattal, Győr. (2016. 06. 22.)

Fotó: Tumbrl / 500 nap Lutherrel

Tizenötödik nap - református templom, Lovasberény. (2016. 06. 12.)

Fotó: Tumbrl / 500 nap Lutherrel

Tizenegyedik nap - Luther Luthert néz, Győrújbarát. (2016. 06. 08.)

Fotó: Tumbrl / 500 nap Lutherrel

Forrás: http://valasz.hu/itthon/most-erkezett-luther-martont-a-gyori-plazaban-lattak-119480