Asztali beszélgetések… – Befejezetlen múlt

Beszélgetőtársak: MIRÁK KATALIN – történész, az evangélikus egyház Tényfeltáró Bizottságának tagja és SOÓS VIKTOR ATTILA – történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottság munkatársa.

Asztali beszélgetések…
Befejezetlen múlt – Közelmúltunk kérdései

Petőfi Irodalmi Múzeum /Budapest, V. Károlyi u. 16/ + élő internetes közvetítés
2018. október 25. (csütörtök) 18:00

Beszélgetőtársak:
SOÓS VIKTOR ATTILA – történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottság munkatársa
Moderátor: Galambos Ádám evangélikus teológus

Téma: BEFEJEZETLEN MÚLT – KÖZELMÚLTUNK KÉRDÉSEI
Hogyan épült fel az Állami Egyházügyi Hivatal? Milyen kapcsolat volt a párt és az egyes felekezetek között? Mit értünk azalatt hogy ügynök? Hogyan viszonyuljunk közelmúltunkhoz? Miért beszélhetünk befejezetlen múlt időben a kommunista hatalom birtokosai és áldozatok feltárásáról? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Mirák Katalinnal, a Magyarországi Evangélikus Egyház Tényfeltáró Bizottságának történészével és Soós Viktor Attilával, a Nemzeti Emlékezet Bizottság történészével.

A beszélgetés élőben a Petőfi Irodalmi Múzeum YouTube oldalán is követhető.

Belépő: Felnőtt 600 Ft; diák, nyugdíjas: 300 Ft (A belépővel a Petőfi Irodalmi Múzeumot támogatja.)

A rendezvény Facebook oldala: https://www.facebook.com/events/1919565401686318/

Asztali beszélgetések... | www.asztali.hu