Bemutatkoznak a jelöltek

November végén lezárulnak az egyházi választások, ahol a presbitériumok határoznak arról, kikre bízzák a református egyház vezetését a következő hat évben. A Dunamelléki Református Egyházkerületben a püspöki, a főgondnoki, a lelkészi és világi főjegyzői szolgálatra is két-két jelöltet állítottak a jelölőközgyűlések. Az egyházkerület választási bizottsága minden jelöltnek lehetőséget adott a bemutatkozásra. Az alábbiakban a nyolc jelölt bemutatkozását olvashatják.

A presbitériumok a püspökjelöltek közül a hivatalban lévő Bogárdi Szabó István püspökre vagy Balla Péterre, a Károli egyetem rektorára szavazhatnak.
A jelöltlista szerint az egyházkerület lelkészi főjegyzői tisztét Simonfi Sándor vagy Illés Dávid töltheti be.
A főgondnoki tisztségre Tőkéczki Lászlót vagy Kovács Leventét, míg a világi főjegyzői tisztségre Veres Sándort vagy Brandenburg Sándort választhatják a presbitériumok.

Csatolt állományok