Idősek majálisa

Öreg embernek nem való a május – szokta mondogatni gerincével bajlódó barátom - kezdte köszöntőjét a pátrohai református lelkipásztor 2015. május 28-án, csütörtökön a dombrádi Tisza-parton összegyűlt százharminc fős kis csapatnak. Ragyogó napsütés várta a Pátrohai „Cédrus" Idősek Klubja vendégszeretetét élvező kisvarsányi és tornyospálcai gyülekezetek „fiatal" időseit közös majálisra.

Két klub munkatársai és tagjai szolgáltak színvonalas zenés-táncos műsorral, majd finom ebédet követően még táncra is perdült – korát meghazudtoló módon – a résztvevők többsége. Jelezve, hogy öreg embernek is való a május, nemcsak a fiatalnak.

Látva a szemek csillogását, a mosolyt az arcokon, a találkozás örömét – teljesen egyet lehet érteni Imre Sándor volt egyházkerületi főgondnok megállapításával: az idősek komoly erőforrást jelentenek az egyház számára.

Koncz Imre