Új könyv a presbiterekről

Horváth Barna életmű-sorozatának negyedik kötete a presbiterekről, a presbitereknek szól, de egyúttal a szélesebb nyilvánosságnak is.

PRESBITEREK – EGYHÁZISMERETI ELŐADÁSOK címmel jelent meg HORVÁTH BARNA volt borsod-gömöri református esperes életmű-sorozatának negyedik kötete, amelyben presbiteri konferenciákon elhangzott előadásai olvashatók. A 11 előadásból csak 1 jelent meg életében nyomtatásban, így a Horváth Barna munkásságát jól ismerők is érdekes és értékes gondolatmenetekkel találkozhatnak a könyvben a szerzőtől megszokott színvonalon. Ez az olvasmányos kötet nemcsak a presbiterek, hanem a szélesebb nyilvánosság, az egyház- és társadalomtörténetben elmélyülni kívánó olvasók körében is számot tarthat érdeklődésre.

(Horváth Barna: Presbiterek – Egyházismereti előadások. Szerkesztette és kiadta Horváth Barnabás Dávid, Budapest, 2014. ISBN 978 963 08 8846 2.)