26. szám

2012-05-27

Pünkösd - 2012

Az Egyház egysége

„Hiszen egy Lélek által mi is mindnyájan egy testté kereszteltettünk, ..." (1Kor 12,13)

„Egy a test, és egy a Lélek, aminthogy egy reménységre kaptatok elhívást is." (Ef 4,4)

P

ünkösd az Egyház születésnapja - de beszélhetünk-e ma valóban egyetlen Egyházról? Kívülről nézve, nem egy egyházat, hanem sokat látunk, amelyek ma is tovább osztódnak, és gyakran egymással szemben állnak. Szomorú helyzet ez.

Isten azonban másként vélekedik erről a valóságról. Igéjében kijelenti, hogy az Egyházat alapvetően azok a hívők formálják egyetlen testté, akikben ugyanaz a Lélek lakozik, és akik azonos cél felé tartanak.

Egy a test. Nem a különböző vallási irányzatok az elsődlegesek, sem a mögéjük felsorakozó hívek. Csak egyetlen élő szervezet, egyetlen test létezik: az, amelyet Jézus Krisztus fog egybe. Ahol Ő jelen van, ott van az Egyház. Ilyen értelemben imádkozzunk az egész Egyházért!

Egy a Lélek. Nem a helyi törekvések az elsődlegesek, sem a sokféle kulturális környezet. Egyedül csak Isten akarata létezik, amely egyesíteni, megerősíteni és vezetni akarja a híveket. Ne szálljunk szembe ezzel az egységgel: - a Szentlélek műve!

Egy a reménység. Nincsenek különböző úti célok, - csak egy közös jövő létezik. Bármilyen változatosak is az útjaink, azonos célpont felé törekszünk: az Atyához, aki majd az Úr Jézus Krisztus köré gyűjt mindnyájunkat.

Az Egyház egységének alapja ezen a tökéletes isteni terven nyugszik. Milyen öröm, hogy így láthatjuk és ünnepelhetjük a pünkösdi csodát!

Nemes Gábor

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél

Látogatók ma: 5, összesen: 260578