Emlékezés Mencshelyen

Történelmi emléktúrára, zarándoklatra hívjuk a nyugdíjas lelkipásztorokat a Dunamelléki Református Egyházkerület támogatásával a Protestáns Gyászévtized 350. évfordulóján Mencshelyre.

Útvonal: Budapest - Veszprém - Mencshely - Alsódörgicse - Balatonszepezd - (Révfülöp?) és vissza.

Időpont: 2023. október 25. szerda.

Költségek: a Dunamelléki Egyházkerület elnökségétől kapott anyagi támogatásnak köszönhetően a részvételi díj 7000 Ft személyenként. Ebben benne van az autóbusz díja és az ebéd.

Tervezett program:

Veszprémben Bátorkeszi István emléktábláját, Mencshelyen a Zsedényi István emlékére készített, egykori gályát ábrázoló emlékművet nézzük meg. Az alsódörgicsei evangélikus templomban ugyancsak az ő nevét őrzi két emléktábla.

Balatonszepezden Gulyás Lajos volt szepezdi református lelkipásztor emlékművét keressük föl. Ő nem volt ugyan gályarab, ám egyházunk 20. századi mártírja. 1957-ben végezték ki...

Ha az Úr is úgy akarja, a balatonfüredi református vagy a révfülöpi evangélikus üdülőben ebédelünk.

Terveink szerint balatonparti sétára is jut idő.

Jelentkezés emailben a személyes adatok megadásával (név, lakcím, telefonszám).

kardos.peter@reformatus.hu

Annak a jelentkezését vehetjük komolyan, aki az önrészt, 7 ezer Ft-ot - átutalta az alábbi bankszámlára:

11773360-03111161

Hivatalos számlát nem adhatunk, az összeg megérkezését kérésre emailben jelezzük. Az átutalás közleményében kérjük megadni az utazni szándékozó(k) nevét, címét és ezt a szót: MENCSHELY!

Testvéri köszöntéssel

Kardos Péter nyugalmazott lelkipásztor