Holland–magyar protestáns kapcsolatok – Könyvbemutató és kerekasztal-beszélgetés

A Kálvin Kiadó és a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának Egyháztörténeti Tanszéke Holland–magyar protestáns kapcsolatok címmel könyvbemutatót tart szeptember 25-én, hétfőn 16 órától a Ráday Ház Tóth Kálmán termében.

Az ismertetett kiadvány:
Maarten J. Aalders: Holland–magyar protestáns kapcsolatok a két világháború között (ford.: Téglásy Sándor), Kálvin Kiadó, Budapest, 2023

A könyvet bemutatja:
Lányi Gábor egyháztörténész, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának (KRE HTK) dékánhelyettese, a könyv magyar kiadásának lektora

A könyvbemutatóhoz kapcsolódó kerekasztal-beszélgetés résztvevői:
- Maarten J. Aalders teológus, egyháztörténész, a könyv szerzője
- Földváryné Kiss Réka történész, a KRE HTK Egyháztörténeti Tanszékének vezetője, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnöke
- Pusztai Gábor irodalomtörténész, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara Néderlandisztika Tanszékének vezetője, a könyv magyar kiadásának lektora
A beszélgetés moderátora: Lányi Gábor

A könyvről:
A holland és magyar protestánsok közötti kapcsolat a két világháború között a korábbiakhoz képest sokkal intenzívebbé vált. 1920-tól kezdődően vonatok indultak magyar gyermekekkel Hollandiába, hogy ott megerősödhessenek. A szerző nemcsak ennek és más segélyakcióknak a körülményeivel, legfontosabb szereplőivel foglalkozik, hanem – részletes levéltári kutatásokra alapozva – igyekszik minden további fontos kapcsolatot feltérképezni a két ország protestáns, elsősorban református egyházai között. Jelen kiadás az eredetileg 2021-ben, Hollandiában megjelent tanulmánykötet magyar fordítása.

A szerzőről:
Maarten J. Aalders (1954) az Amszterdami Szabad Egyetemen (Vrije Universiteit Amsterdam) végzett teológus, egyháztörténész kutató. Woubruggében és Amstelveenben szolgált lelkipásztorként. 2018-tól a Kampeni Teológiai Egyetem Neokálvinizmus Kutatóintézetének munkatársa.

A könyv megjelenését a Magyarországi Református Egyház támogatta.

A könyvbemutatón tolmácsolást biztosítunk.

A belépés ingyenes.

A helyszínen a könyv kedvezményes áron megvásárolható.