Protestáns Sokadalom

A református és az evangélikus egyház rendezvénye hozzá kíván járulni államalapításunk méltó megünnepléséhez. Szeretnénk egyházaink értékeinek felmutatásával családoknak, közösségeknek, gyülekezeteknek és minden résztvevőnek lehetőséget kínálni a közös ünneplésre. Szabadtéri és templomi koncertekkel, tradicionális ételekkel, kézműves programokkal, cserkészfoglalkozással, istentisztelettel és sok-sok jókedvvel várunk mindenkit! Az esemény ingyenes.

Kapisztrán téri színpad
10.00 Kaláka együttes – gyermekkoncert
Népszerű dallamok és különleges hangszerek – a legendás, kétszeres Kossuth-díjas zenekar versmegzenésítéseit kicsiknek és nagyoknak is ajánljuk.

11.30 „Előttünk tündöklik…” – A Trio Cantio koncertje
A Trio Cantio izgalmas zenei utazásra hív a néphagyomány énekeivel, pengetős és ütős hangszerek kíséretében, az egyházi esztendő főbb ünnepei mentén.

13.00 Petőfi, az én barátom – A KaleidoszPók társulat koncertje
Petőfi Sándor megzenésített versein keresztül elevenedik meg az idén kétszáz éve született lánglelkű költő alakja és kalandos élete.

14.30–15.15 A magyar néplélek dalai – Kun Ágnes Anna operaénekes és Tóth Sámuel Csaba zongoraművész koncertje
Főszerepben a magyar dalrepertoár gazdagsága: népdalokon és szakrális szövegeken alapuló szerzemények – a 19. századtól Bartókon és Kodályon át napjaink zeneszerzőiig.

15.30–16.30 Bemutatkoznak a református művészeti iskolák

A dédestapolcsányi Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola Csomasz Brass Band fúvószenekara
A Kapisztrán téren a fúvószenekari repertoár remekeit, továbbá klasszikus gyöngyszemek és popzenei slágerek feldolgozásait hallhatjuk.

A Pátkai Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai
A zongorázni tanulók körében igen népszerű Zongoramesék sorozat darabjai szólalnak meg, a bajai zenepedagógus, Ari-Bencses Anikó zongoratanár-kamaraművész tollából.

A nagybajomi Pálóczi Horváth Ádám Református Alapfokú Művészeti Iskola diákjai
Krishtop Pavel növendékei előadásában Elvis Presley fülbemászó dala, a Can’t Help Falling In Love hangzik el, zongorakísérettel.

Mikrokozmosz Református Alapfokú Művészeti Iskola
Johann Christoph Pez C-dúr duó szonáta l. ll. tétel,  mindezt két altfurulyán.

A parasznyai Pitypalatty-völgyi Református Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Pitypalatty Ifjúsági Fúvószenekara
A muzsika hangjától az Oroszlánkirályig – a Pitypalatty Ifjúsági Fúvószenekar népszerű dallamokat ad elő.

16.45–17.45 A Központi Református Kórus koncertje
A külföldön is sikereket arató kórus a protestáns egyházzene legszebb darabjait hozza el a Kapisztrán térre – a Goudimel-zsoltároktól a kortárs kompozíciókig.

18.00–19.00 Ökumenikus istentisztelet élő közvetítése a Bécsi kapu téri evangélikus templomból
Igét hirdet: Balog Zoltán, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke.

Bécsi kapu téri evangélikus templom
10.00 Mandák kórus
Az Evangélikus Kántorképző Intézet Mandák kórusa az evangéliumot régi és kortárs mesterek többszólamú művei segítségével hirdeti.

11.00 Noé bárkája – interaktív zenés foglalkozás gyermekeknek
A jól ismert bibliai történet orgonakíséretes mese formájában elevenedik meg, Bach zenéjével, a gyerekek aktív közreműködésével.

12.00 Budavári Gospel Kórus
A tradicionális spirituáléktól a jazzig – a tizenkét éve a Budavári Evangélikus Templom falai közt működő énekegyüttes változatos zenei összeállítása.

13.00–17.00 Orgonamaraton
     13.00–13.40 Szeitl Zita
     13.40–14.20 Bán István
     14.20–15.00 Sárosi Dániel
     15.00–15.40 Szilágyi Gyula
     15.40–16.20 Finta Gergely
     16.20–17.00 Varga Áron

18.00–19.00 Ökumenikus istentisztelet a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának szervezésében

20.00 „Maradok” – A BorzsaVári zenekar koncertje
A kárpátaljai családi zenekar versmegzenésítésekkel érkezik a Protestáns Sokadalomba – az autentikus népzenéből is merítő dalok fő témája az Isten iránti hála és a hazaszeretet.