Reformátusok Szárszói Konferenciája 2023

Milyen állapotban vannak gyülekezeteink? Népegyházból hitvalló egyház lettünk? Hogy állunk belső erőforrásainkkal? Hogyan élnek a lelkipásztorok? Miért legyek lelkipásztor? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszokat keres a Reformátusok Szárszói Konferenciája 2023. augusztus 10. és 13. között.

Ha nyár, akkor Szárszó! Idén is megnyitja kapuit a Reformátusok Szárszói Konferenciája, mely 2023. augusztus 10-13. között várja keresztyén értékrend mellett elkötelezetteket.

A Magyarországi Református Egyház és a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány azért indította újra a nagy múlttal rendelkező balatonszárszói konferenciát, hogy a református értelmiség párbeszéde ne csak elemzője, hanem alakítója is legyen az egyházi és világi közéletnek. Örülnénk, ha idén is megmaradna az a pezsgő, vitázó szellem, mellyel egyházunk fejlődését támogatjuk.

Az idei téma: Lelkipásztorok Isten és a nemzet szolgálatában?

Ami a magyar társadalommal történik, az a református egyházzal is történik s fordítva – ha a jelen egyházának fontos kihívása a lelkipásztori szolgálat funkciójának és minőségének megerősítése, az a nemzet és kisebb közösségei számára a jövő létkérdésévé válik. 2023 a Magyarországi Református Egyházban és a Szlovákiai Református Keresztyén Egyházban is a lelkipásztori hivatás éve. A Reformátusok Szárszói Konferenciája történelmi hagyományainak megfelelően egyházunk és nemzetünk életében is kiemelt fontosságú témákat vitat meg – idén a lelkipásztori szolgálat fókuszba helyezése mellett az egyházi szolgálat tágabb társadalmi dimenzióba helyezésével kiegészítve a megvitatandó témákat.

Programbeosztás

A nap közös, kiscsoportos bibliakörrel kezdődik, majd előadással és kerekasztal-beszélgetéssel folytatódik. A tavalyi évhez hasonlóan, a főelőadások után, kiscsoportokban lehet majd elmélyülni a délelőtt témájában. Délutánonként hitvallástétellel és záróáhítattal készülünk még, a rendezvény utolsó napján, vasárnap pedig a hagyományoknak megfelelően a résztvevők egy közös, záró istentiszteleten lehetnek lelki közösségben.

Tervezett program

2023. augusztus 10., csütörtök:

• Nyitóáhítat
  • Megnyitó
  • Gyülekezeteink állapota 2023-ban – pódiumbeszélgetés

2023. augusztus 11., péntek:

• Áhítat csoportokban
  • Plenáris előadások
    • Általános szociológiai helyzet hazánkban
    • Kitekintés határainkon túlra
    • Népegyházból hitvalló egyház lettünk?
  • Gyülekezetek és gyülekezeti szolgálat – pódiumbeszélgetés
  • Témafeldolgozás csoportban
  • Hitvallástétel
  • Áhítat