Tudományos konferencia, Visky András előadása, kiállításmegnyitó a Bibliamúzeumban

A református lelkipásztori hivatás lesz a témája a Ráday-napok tudományos konferenciájának, amelyre lelkészeket várnak a budapesti Ráday Házban 2023. szeptember 28-án, csütörtökön. Délután Visky András író a könyvek Könyvéről tart előadást, megnyitják a megújult Bibliás Könyvesboltot, valamint a Bibliamúzeum új időszaki kiállítását is, melynek címe: „Ívlámpák vagyunk egymás szívei fölött”.

Tudományos konferencia lelkipásztoroknak

9:00–9:30 Érkezés, regisztráció

9:30–9:45 Köszöntő – lelki bevezető a témához, igeolvasás, imádság – Somogyi Péter főjegyző

9:45–10:05 Gondolatfelvetés, summás teológiai reflexiója, igei alapozása a lelkipásztori hivatás tematikának – Szabó István korábbi püspök

10:05–10:25 Gondolatfelvetés, summás teológiai reflexiója, igei alapozása a lelkipásztori hivatás tematikának – Balog Zoltán püspök

10:25–11:00 A műhelyek vezetőinek ötperces felvezető gondolatébresztője

11:00–11:45 Szünet, pogácsa és kávé

11:45–13:15 Műhelyek. 15 perces summás előadást követően a téma csoportos feldolgozása.

1. A lelkipásztor a családjában (mint házastárs, szülő és magánember)
    Műhelyvezető (A): Fodorné Dr. Ablonczy Margit
    Műhelyvezető (B): Szőke Etelka és Szőke Attila

2. A lelkipásztor mint a gyülekezet vezetője és tagja
    Műhelyvezető (A): Dr. Literáty Zoltán
    Műhelyvezető (B): Dr. Thoma László

3. A lelkipásztor lelkisége és kegyessége (evangéliumi lelkiség és kegyesség, bibliaolvasás)
    Műhelyvezető (A): Drs. Szabó László
    Műhelyvezető (B): Mucsi Zsófia

4. A lelkipásztor mint társadalmi szereplő (kultúra, jog, közélet)
    Műhelyvezető (A): Pocsaji Miklós
    Műhelyvezető (B): Drs. Márkus Tamás András

5. A magyar református lelkipásztor karaktere (egyháztörténet)
    Műhelyvezető (A): Földváryné Dr. Kiss Réka
    Műhelyvezető (B): Dr. Csűrös András

6. A lelkipásztor mint evangélista és misszionárius (misszológia, apologetika)
    Műhelyvezető (A): Dr. Lovas András
    Műhelyvezető (B): Drs. Mikola Borbála

13:15–13:30 Szünet

13:30–15:00 Ebéd

15:00–16:00 Plenáris összegzés: kerekasztal-beszélgetés formájában, a műhelybeszélgetések vezetőinek összegzése. Szintetizálás. A beszélgetést vezeti: Somogyi Péter főjegyző

16:00–16:15 Szünet

A tudományos konferenciára dunamelléki lelkipásztorokat várnak, az eseményre itt lehet regisztrálni szeptember 25., hétfő éjfélig.
Frissítés: minden hely megtelt, a jelentkezés lezárult.

Délutáni program
Visky András előadása és a Bibliamúzeum kiállításmegnyitója

A délutáni programra a lelkipásztorok mellett minden érdeklődőt szeretettel várnak.

16:15–16:25 Püspöki köszöntő

16:25–16:55 Előadás: „A könyvek Könyve” – Visky András író előadása (Díszterem)

17:00–17:30 A megújult Bibliás Könyvesbolt és a Bibliamúzeum új időszaki kiállításának közös megnyitója (földszint)
A két világháború közötti időszakot felölelő tárlat címe: „Ívlámpák vagyunk egymás szívei fölött”.
A kiállítást megnyitja: Bagdán Zsuzsanna újságíró
Közreműködik: ifj. Babindák István klarinétművész