Több mint 5000 fiatal önkéntes vett részt országszerte a szociális akcióban.
Szolnok sem alkuszik!

A rendezvény hazánkban immáron harmadik alkalommal zajlik az Ökumenikus Ifjúsági Iroda szervezésében. Az akció során az elkövetkező hétvégén szerte az országban közel 250 projektre kerül sor, kb. 5000 fiatal önkéntes szociális, fejlesztő vagy karitatív tevékenysége folytán.

A szervezők csapatát, az Ökumenikus Ifjúsági Iroda önkénteseit Kozákné Kovács Ildikó, Jász-Nagykun-Szolnok megyei koordinátor vezette körbe Szolnokon, ahol 31 projekt valósult meg az elmúlt hétvégén.

A szolnoki megmozdulás különlegessége, hogy nemcsak keresztény fiatalok, de a helyi gimnáziumok nem vallásos tanulói is részt vettek a projektekben, sőt pénteken a honvédségtől 100 katona is segítette az akciót.

Az ökumenikus szervezésű programban a három történelmi egyház mellett más felekezetből is érkeztek önkéntesek, így többek között az adventisták, a metodisták, az Élő Szó Gyülekezete és a Szolnokon most alakuló Golgota Keresztyén Gyülekezet fiataljai is képviseltették magukat.

Rövid összefoglaló a szombati napról - Jakus Ágnes és Dobó Márta riportja.