Orgona vs. villanygitár

Dicsőítés – ízlések és pofonok

Az orgona a hangszerek királynője – tartja mondás és ha jobban belegondolunk, mondjuk a Szent István Bazilika orgonáját alapul véve, a 4 manuáljával 75 regiszterével, sok ezer sípjával, harangjátékával, trombitáival, valóban igen változatos, gazdag lehetőség Isten dicsőítésére

De ott van az elektromos gitár a maga 6 húrjával, a hozzáköthető effektparkjával – egyszer egy gitárkoncerten 10 percig kerestem a szaxofonost, mire rájöttem, a gitárból jön a hang, csak egy szaxofoneffektet kötöttek rá. Igaz, ehhez is kell két kéz és egy láb, hogy minden időben és a megfelelő hangzásban szólaljon meg – a láb azért kell hogy az effekteket és hangerőt be lehessen osztani.

Vajon melyik hangszer tudja jobban visszaadni azt az örömöt, hálát, amit Isten iránt érzünk?

Vajon az is számít, hogy ki és mit játszik az orgonán vagy a villanygitáron?  Az orgonák a hangszerek királynője marad, ha egy saját neméhez vonzódó, alkoholista, de világhírű orgonaművész Bachot játszik rajta? Vajon istenkáromlás-e, ha dübörög a rock a templomban és közben Istenhez közelebb kerülnek azok a fiatalok, akik egyébként is rockot hallgatnak otthon és egyébként be nem tennék a lábukat a templom ódon falai közé?

Vajon Isten szívének melyik kedvesebb hangzás, Bach zenéje vagy éppen a Petra rock együttes dicsőítésalbuma?

Vajon melyik a szebb virág, amely Isten dicsőségét visszatükrözi, a rózsa vagy a liliom, esetleg a kutyatej?

Vajon az eszköz határozza-e meg szívünk hálájának a kifejezését, vagy ...?

Ez a kérdés, válasszatok.

Vissza a tartalomjegyzékhez