HIT 2023 konferencia

Idén hatodik alkalommal kerül megrendezésre 2023. október 25-26. között a Hagyomány-Identitás-Történelem (HIT2023) egyház- és művelődéstörténeti konferencia a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán, a Ráday Házban.

A kétnapos konferencia ebben az évben a Magyarországi Református Egyház által meghirdetett lelkipásztori hivatás évéhez kapcsolódik. Célkitűzése, hogy résztvevői minél több történeti (egyház-, művelődés-, társadalom-, mentalitás-, jog-, kultúrtörténet, néprajz, teológia) megközelítésből vizsgálják meg a magyar református lelkipásztori hivatás közel fél évezredes történetét, lehetőséget adva arra, hogy a különböző tudományágak művelői találkozhassanak és eredményeikről, nézőpontjaikról, kérdésfeltevéseikről eszmét cserélhessenek.

A  konferencia időpontja: 2023. október 25-26.
Helyszíne: KRE HTK, Ráday Ház (1092 Budapest, Ráday u. 28. – bejárat a Markusovszky tér felől!)

A konferencia az őszi egyetemi tréninghét keretein belül kerül megrendezésre, így kurzusként felvehető az oktatók és hallgatók számára.

Részletes program (dátum/teremszámra kattintva olvasható):

Október 25.
C101 Tóth Kálmán kisdíszterem
C104 Sebestyén Jenő terem

Október 26.
C 101 Tóth Kálmán kisdíszterem

 

További információ:
Lányi Gábor
lanyi.gabor@kre.hu
30/183-2372