39. Dunamelléki Egyházkerületi Presbiteri Konferencia

A Dunamelléki Egyházkerület minden évben virágszombaton tartja prebiteri konferenciáját, hagyományosan a Magyar Református Presbiteri Szövetség gondozásában.

Az idei konferencia témája a Kapcsolat. Három előadásban és az előadásokat követő fórumbeszélgetésekben járjuk körül a gyülekezeten belüli, illetve a gyülekezet és a világi környezete közötti személyes, az elektronikus és az írott (nyomtatott) kapcsolattartás lehetőségeit.

Amit tehát láttunk és hallottunk, azt hirdetjük nektek is, hogy nektek is közösségetek legyen velünk: a mi közösségünk pedig közösség az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal." (1Jn. 1,3)
A konferencia programja:
09:30 – 10:00 A résztvevők érkezése, regisztrálása
10:00 – 10:30 Megnyitó áhítat, Szloboda József esperes
10:30 – 10:45 Köszöntés, dr. Viczián Miklós, a Szövetség ügyvezető elnöke
10:45 – 11:45 Személyes kapcsolattartás (látogatás, mentorálás, ajtóügyelet…) és a téma megbeszélése. (dr. Szabó Károly, Délpesti Egyházmegyei Területi Szervezetünk elnöke)
11:45 – 12:00 Zenei műsor
12:00 – 13:00 Elektronikus kapcsolattartás (Gyülekezeti honlap, elérhető angfelvételek, levelező lista…) és a téma megbeszélése (Balogh Szabolcs, Budapest-pasaréti presbiter)
13:00 – 13:30 A) A Budapest-északi Egyházmegyei Területi Szervezet tisztújító közgyűlése az egyházmegyében szolgáló testvéreink, tagjaink részére. Levezeti: dr. Szilágyi Sándor elnöki tanácsadó
B) Addig a többi résztvevőnek ebédszünet
13:30 – 14:00 Ebédszünet mindenkinek
14:00 – 15:00 Papíralapú kapcsolattartás (hirdetőtábla, gyülekezeti újság, ajtókapcsolat, körlevelek) és a téma megbeszélése (dr. Viczián Miklós, a Szövetség ügyvezető elnöke)