Szóvirágos kiállítás

Bevirágozza a nyarat a Közös(s)Ég Magazin.
Idén virágszirmokron jelennek meg cikkeink több fesztiválon is.

Szerkesztőségünk már tavaly is szívesen költözött ki szabad térre, ha jó alkalom adódott rá. Idén sem lesz ez másként: hetekig festettünk és vágtunk, hogy a magazin jelen legyen a dunántúli egyházi napokon június 29-től július 1-ig, majd később a Szélrózsán és a Művészetek Völgyében is. Most hétvégén tehát Székesfehérváron debütál a virágos kiállítás, itt lesz először látható.

Olvasható virágok
Az idei installáció küllemét tekintve színes és figyelemfelkeltő, tartalmát tekintve pedig hozza a magazintól megszokott gondolati mélységet. Aki szívesen bóklászna a virágok között, a szirmokon egy-egy cikkből olvashat majd idézeteket. Aki érdekes idézetre bukkan, kikeresheti az egész írást. A teljes cikkeket szintén nem mindennapi formában veheti kezébe az olvasó – de ennek mikéntje maradjon meglepetés.

Amiért még a virágot is érdemes összefirkálni
Harminc cikk közül lehet így böngészni, amelyek az utóbbi hónapok során születtek. Előfordulnak közöttük egyházi témák, igével foglalkozó írások, de társadalmi ügyeket, életmódot és művészeti alkotásokat vizsgáló cikkek is. Így a céltudatosan érkező hívő és az odakeveredő nem hívő is találhat magának érdekességet a virágokon.

Nem csak passzív elszenvedő lehetsz!
Ha mindez megihlette a látogatót, és szeretné megosztani saját élményeit, gondolatait, ő maga is válhat alkotóvá. Amennyiben értékes írások születnek, a magazin szeptemberi számában megjelenhetnek.

Találkozzunk!
A magazin a nyár eseményein Bölcsföldi András és csapatának közreműködésével jelenik meg, akik egy képzeletbeli falu piacterét fogják az egyes helyszíneken megalkotni, itt kell keresni a Szóvirágost. Várunk tehát mindenkit a REND-en, a Szélrózsán július 18-tól 21-ig, majd a Művészetek Völgyében július 27-től augusztus 5-ig a taliándörögdi református templom udvarán!

Pete Violetta
szerkesztő, Közös(s)Ég Magazin