„A Biblia mindenkié!” – Pünkösdi ökumenikus bibliaolvasás Budapesten

A Magyar Bibliatársulat és a Református Közéleti és Kultúrális Alapítvány szervezésében az első pünkösd csodáját felidézve, a Reformáció 500. évfordulóján középiskolások, egyetemisták és érdeklődők olvassák majd fel a Biblia választott részeit a budapesti Kálvin téri templom lépcsőjén. A téma: „Isten szól hozzád”.

2017-ben immáron 8. alkalommal kerül sor az ökumenikus bibliaolvasásra Budapesten. A rendezvény alapgondolata: a pünkösd csodájára emlékezve valóságosan kivinni a Szentírás szavait az utcán járó emberek közé.

A Bibliát középiskolások, egyetemisták, támogatóink és érdeklődők olvassák fel, a pünkösdi események leírásához híven, akár több nyelven is.

Pünkösd a Szentlélek kitöltésének az ünnepe a keresztyén egyházakban. Ennek az eseménynek köszönhető az egyház léte, a hit maga. Mégis úgy tűnik, ez az ünnep nem kapja meg az őt megillető figyelmet. Rendezvényünkkel szeretnénk tudatosítani az emberekben, hogy a Lélek ma is képes megszólítani, akit csak akar, és amikor csak akarja – akár az utcán séta közben, vagy éppen egy kávézóban ücsörögve.

Ehhez nem kell más, csupán olvasni vagy éppen felolvasni Isten igéjét. A Biblia korában e két tevékenység egyet jelentett. Éppen ezért szeretettel várunk mindenkit (fel)olvasni és hallgatni, beszélgetni és örülni Pünkösd ajándékának.

Szeretettel várunk mindenkit, akinek fontos, hogy a Bibliát minél többen olvassák.

Kérjük, részvételi szándékát a gondocz.miklos@bibliatarsulat.hu e-mail címen jelezze.

A programot 17.30-tól orgonakoncert és 18.00 órától ökumenikus istentisztelet zárja. A koncertről bővebb információ itt olvasható.

Csatolt állományok