Az Európai Protestáns Egyházak (GEKE/CPCE) Etikai Szakbizottsága Debrecenben tartja kihelyezett ülését 2009. február 9-11. között. A bizottság kedden, február 10-én nyilvános ülést tart a Kollégium dísztermében, amelyre szeretettel vár minden érdeklődőt. A bizottság munkájának ismertetésén túl előadások hangzanak el az "Egyház és állam kapcsolata Európában, a protestáns egyházak lehetőségei- témakörben. Előadók: Ulrich Körtner/Bécs, Heinrich Bedford-Strohm/Bamberg, Ulla Schmidt/Oslo.

A bizottság állandó tagjai: Dieter Heidtmann (Belgium); Heinrich Bedford-Strohm (Németország); Jurjen Wiersma (Hollandia); Laura Casorio (Olaszország); Fazakas Sándor (Magyarország); Sergio Rostagno (Olaszország); Ulla Schmidt (Norvégia); Ulrich Körtner (Ausztria)
A részletes program megtalálható a Hittudományi Egyetem honlapján: www.drhe.hu .