Biblia Szövetség Egyesület csendesnapja

A Biblia Szövetség Egyesület évenként, az egyik novemberi szombaton a Budapest-Pasaréti Református Egyházközség templomában szokta tartani öszi csendesnapját. Erre az alkalomra szeretettel vár  Isten igéje iránt érdeklődő, testvéri közösségre vágyó minden érdeklődőt.

A csendesnap 10 órától kb. 15 óráig tart. (szendvicsebédről mindenkinek egyénileg kell gondoskodnia)

Arcvédő maszk és távolságtartás az esemény egész ideje alatt kötelező!

Érkezéskor homlokhőmérővel testhőmérsékletet mérünk, hőemelkedéssel, lázzal nem szabad részt venni a csendesnapon.

A nap programja:

SZENTSÉG A BESZÉDBEN

1. A beszélő Isten – a szóbeli-írásbeli kijelentés csodája – Sipos Ete Zoltán
  1. A beszélő ember – az istenképűség része – Szepesy László

(A beszédképesség teremtésbeli adomány, a kommunikáció istenképűségünk része, előfeltételei…)

1. A beszéd forrása – a szív teljességéből szól a száj (Mt 12,34) Lóránt Gábor

(Amivel tele a szív, azt szólja a száj)

EBÉDSZÜNET

1. A beszéd fegyelmezése (2Móz 20,16) – Horváth Géza

(Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot: pletyka, káromkodás, hiábavaló-üres beszéd)

1. Amiről beszélni kell – az evangélium hirdetésének parancsa (Mk 16,15)

Dr. Cs. Nagy János