Hazaváró Ünnep Nánáson

A Szent István-napi rendezvények részeként idén kilencedik alkalommal szervezik meg a Hazaváró Ünnepet augusztus 19-én és 20-án.

A rendezvény azokat a nánásiakat szólítja, meg, akiket bár szülővárosuktól távol sodort az élet, mégis szívesen látogatnak haza Hajdúnánásra, s találkoznak hozzátartozóikkal, barátaikkal.

A hazalátogatók kora délutántól kezdve a város által kínált programokon vehetnek részt, 16 órától a Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium festett kazettás mennyezetének avató ünnepségére kerül sor.

A Hajdúnánáson felnőtt Ercsey Zoltán és családja nagylelkű adományának köszönhetően egy 144 részből álló festett kazettás mennyezet díszítheti a hajdúnánási Kőrősi Csoma Sándor Református Gimnázium dísztermének mennyezetét. A festett kazetták tervezését és kivitelezését Gaál János, a népművészet mestere, a Néprajzi Múzeum nyugalmazott főrestaurátora végezte.

Ezt követően Főtiszteletű a dr. Hegedűs Loránt püspök, Hajdúnánás Város díszpolgárának tiszteletére állított szobornál lehetőség nyílik az emlékezés virágainak elhelyezésére. A koszorúzás után közös séta az Aranyszalma Alkotóházba. Séta közben a vendégek megtekinthetik a 2017. május 10-én, a Madarak és Fák napjának 115. évfordulója alkalmából jeles íróink, költőink, múzeumalapítóink, a helyi kultúra kiváló képviselői emlékére ültetett díszfasorunkat.

Késő délután „Tanyázó” az Aranyszalma Alkotóházban - beszélgetés, ismerkedés, bemutatkozás a hazavártak és az itthoniak között.

Másnap, vasárnap délelőtt 10 órától ünnepi istentisztelet a református templomban/ünnepi szentmise a katolikus templomban. 11 órától ünnepség a református templom előtti bástyánál, az új kenyér megáldása, megszentelése.