Mit tehet egy diák a fenntarthatóságért?

A református Ökogyülekezeti Mozgalom és a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület újabb előadásra várja az érdeklődőket a Kossuth Klubba.

Mit tehet egy diák a fenntarthatóságért?

• Mi a fenntarthatóság?
  • Fenntarthatatlanságok a múltban.
  • A diák tanuljon! De mit?
  • Fizikát és történelmet is, de még inkább a jövőben szükséges kompetenciákat! Pl. rendszer-gondolkodást!
  • Nevelje a környezetét is!
  • Törekedjen a fenntartható életmódra! Anyag- és energia-takarékosságra, de még inkább új értékrendszerre.
  • A fenntarthatóság tanulásának korlátai.

Az előadó dr. Victor András, az ELTE nyugalmazott főiskolai tanára, a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület korábbi és tiszteletbeli elnöke, az Ökogyülekezeti Tanács tagja, mindkét szervezet aktív munkatársa. Közérthető nyelvezetű, színes előadásai mindig élvezetesek, legyen szó a természettudományok bármely aktuális kérdéséről is. Jelen előadássorozatban az emberi felelősséget a keresztyén világképhez fűződő kapcsolatrendszerben is értelmezi.

Figyelem! A helyszín ezúttal a Kossuth Klub első emeleti előadóterme. Cím: 1088 Budapest, Múzeum u. 7.

A program ingyenes. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

További információ: info@okogyulekezet.hu; +36-30/453-2950

www.okogyulekezet.hu; facebook/okogyulekezet