„Az emberek olyanok, mint a festett üvegablakok. Amikor a nap süt, szikráznak és ragyognak, de amikor beáll a sötétség, csak akkor mutatják meg igazi szépségüket, ha belülről jön elég fény."
Elizabeth Kübler Ross
V. Budapesti Református Mérnöktalálkozó
„Nem azt kérem, hogy vedd ki őket a világból”
- valóság és virtuálitás a mérnöki hivatásvégzésben -
9:00-9:10 Igeolvasás és imádság
9:10-9:25 Bevezető gondolatok – egyház és virtualitás ma
9:25-11:00 Fórumbeszélgetés (Czentnár Simon, Kovács Károly Lehel, Mészáros Ferenc, Tarnai Zoltán, Veres Sándor)
11:00-11:15 Beszámoló a REFORMula Challenge – Református Középiskolások és Egyetemisták Innovációs Versenyéről (Németh Balázs)
11:15-11:20 Zárszó
11:30- Fogadás (a járványügyi lehetőségek függvényében)
A Mérnöktalálkozón való helyszíni részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött és korlátozott létszámban lehetséges. Helyszíni részvétel érvényes oltási igazolvány/applikáció birtokában lehetséges, maszkviselés mellett. Tekintetbe véve a járványügyi helyzet változásait, a helyszíni részvétel kapcsán további korlátozások is lehetségesek.
A fórumbeszélgetéshez való online hozzászólás (várhatóan) JITSI platformon keresztül lehetséges, amelyhez előzetes regisztráció szükséges.
A regisztrációt a www.mernokmisszio.hu/mernoktalalkozo oldalon lehet megtenni.
A Mérnöktalálkozó témája
A Találkozó témája a valóság és a virtualitás kapcsolata lesz, amelynek motivációját a járványügyi helyzet adja. A Találkozó főbb kérdésfelvetései a következők:
-
Mit érdemes az újonnan megélt tapasztalatokból, munkamódszerekből, szervezési megoldásokból a jövőben is megtartani és mi az, amit el kell engedni?
-
Mivel a mérnöki munka egy része a korábbiakban is magában hordozta a virtualitást (3D tervezés, programozás, modellezés, szimulációk stb.), ezért a valóságos jelenlétet inkább szakmai, vagy emberi kapcsolati szempontból fontos megélni?
-
Hogyan lehet só és világosság egy keresztyén mérnök ebben az egymástól elkülönített helyzetben?
-
Az elmúlt időszak virtuális munkavégzése egy újfajta bizalom igényét jelenítette meg: mennyiben bízom abban, hogy a munkatársam/beosztottam/hallgatóm otthon is teljes értékűen dolgozni fog, illetve mennyiben bízom abban, hogy így is teljesíteni tudjuk a vállalt feladatainkat. Mit jelent a hit és a bizalom ebben a kontextusban?