Vasárnap délutáni beszélgetés a Pestújhelyi Református Templomban

Meghívott vendégünk, Kovács katáng Ferenc író, költő, műfordító, képzőművész

Vasárnap délutáni előadás és beszélgetés lesz

a Pestújhelyi Református Templomban

(1158 Bp. Sztárai M. tér 3)

2016. okt. 16-án vasárnap 16 h-tól

Meghívott vendégünk, Kovács katáng Ferenc író, költő, műfordító, képzőművész, aki villamosmérnökként dolgozik több mint harminc éve az Oslói Egyetemen.

Kovács katáng Ferenc, a nemzetközileg is elismert író, szerkesztő 1949-ben született Nyíregyházán. 1982 óta él Norvégiában. Többek között a Magyar Írószövetség, a Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társaság és a Norvég Szakíró és Fordító Szövetség tagja. A Köztársasági Elnöki arany emlékérem (1999) , a Magyar Kultúra Lovagja (2005), a Magyar  Érdemrend Lovagkereszt (2012) cím birtokosa.

A délutáni előadás és beszélgetés központi témája:

„A KORTÁRS NORVÉG IRODALOMRÓL”

E beszélgetésen szóba kerül „a magyar jelen a fjordok világában” is, mivel a költő bemutatja a NAPKÚT Kiadónál idén megjelent „HEGYEK EGYMÁS KÖZÖTT” c. kötetet is.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.