Zenés áhítat Csillaghegyen

2018. november 11-én avatták fel Csillaghegyen a református templomban a a gyülekezet „Vox Organi" virtuális orgonáját. A virtuális orgona négy különleges orgona hangját képes nagy pontossággal megszólaltatni. Ezt a szép hangzást kihasználva indították el Csillaghegyen a Zenés áhítatok sorozatot, ahol gyönyörű orgonamuzsikát lehet hallgatni.

Első alkalommal, március 10-én készítője, Gesztesi-Tóth László orgonaművész mutatta be a hangszert, és ő szolgált az áhítaton is.

Május 12-én Kun Rajmund játszik az orgonán,és dr. Tóth Boglárka református lelkész hirdet igét.

Kun Rajmund orgonatanulmányait a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnáziumban kezdte el Sárosi Dániel növendékeként. Jelenleg a Liszt Ferenc zeneművészeti Egyetem orgona (BA) első éves hallgatója, Szabó Balázs növendéke.

MŰSOR
J. S. Bach (1685-1750): a-moll prelúdium és fúga – BWV 543

Dietrich Buxtehude (1637-1707): e-moll ciacona – BuxWV 160

J. S. Bach (1685-1750): d-moll triószonáta I. tétel – BWV 527

Belépő nincs, de perselyadományra lesz lehetőség.
Szeretettel várják az érdeklődőket!