Cikkek

Adventi dudaszó

Utoljára talán a16. században találkozhattunk karácsonykor dudásokkal a templomokban, és így volt ez idén a Kossuth téri református templomban december 18-án tartott Adventi Koncerten is.

A cím talán megtévesztő lehet, hiszen Kátai Zoltán és Róka Szabolcs énekmondók műsora nem csak az Adventhez kötődött, hanem az egész karácsonyi ünnepkörhöz.
Mindezeken túl a jelenlévők hallgathattak szépséges csángó óévbúcsúztató és újévköszöntő énekeket is.
A kobzon és fidulán előadott moldvai dallamok mellett, gyarmathi és kékkői báró Balassa Bálint verseiben és számos históriás énekben is gyönyörködhetett a hallgatóság.
Ráadásként a jelenlévők elénekelték azt az est folyamán magtanult éneket, melyet most idézek, hogy a távolmaradók is kaphassanak némi ízelítőt.
Czine Árpád

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél