Hálaadó istentisztelet a 200 éves pócsmegyeri református templomtoronyért

Hálaadó istentiszteletet tartanak a pócsmegyeri református templomtorony építésének 200. évfordulójából szeptember 30-án vasárnap 15 órakor.

Boldog nép az, amely tud neked ujjongani, amely orcád világosságában járhat, Uram!
Nevednek örvendeznek mindennap, és igazságod fölmagasztalja őket, mert te vagy díszük és erejük.
"
(A Zsoltárok könyve 89. rész, 16–17. vers)

A Pócsmegyer-Leányfalui Református Társegyházközség mindenkit szeretettel vár 2018. szeptember 30-án vasárnap 15 órakor a pócsmegyeri református templomtorony építésének 200. évfordulója alkalmából tartandó hálaadó istentiszteletre!

Igehirdetéssel szolgál dr. Szabó István, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, a Zsinat lelkészi elnöke.

Köszöntőt mond Nyilas Zoltán, az Északpesti Református Egyházmegye esperese.

Ezen ünnepi alkalomból újból indul a templom órája!

Az istentisztelet után megnyíló gyülekezettörténeti kiállításon a régi óraszerkezet is megtekinthető lesz. A kiállítást dr. Fogarasi Zsuzsa, a kecskeméti Ráday Múzeum igazgatója nyitja meg.

Együttlétünk végén szeretetvendégségre hívjuk vendégeinket!

Kép forrása: Wikipedia