Felajánlás a kárpátaljai gyülekezeteknek

55 kárpátaljai parókiának tudunk vegyes tüzelésű kazánokat vásárolni és eljuttatni.

A Dunamelléki Református Egyházkerület elnöksége ezúton is hálásan köszöni a kebelbeli gyülekezetek felajánlását kárpátaljai testvéreink megsegítésére.
Az eddig érkezett összeg 10 434 796 Ft, melynek segítségével 55 kárpátaljai parókiáank tudunk vegyes tüzelésű kazánokat vásárolni és eljuttatni.
A további adományokkal a kárpátaljai testvérek kérése szerint természetbeni segítséget kívánunk nyújtani a várhatóan nehéz téli időszakban.

„Amíg időnk van, tegyünk jót mindenekkel, kiváltképpen hitünk cselédeivel.”
(Galata 6,10)

Tőkéczki László főgondnok
Szabó István püspök

Korábbi írásunk a témáról:

Félnek a téltől

Félve várják a hideg beköszöntét a kárpátaljaiak. Ukrajnában egyelőre nem tudni, hogy meddig lesz még gázszolgáltatás, a helybeliek azt beszélik, hogy télen már nem tudnak gázzal fűteni, főzni. Aki csak tud, áttérne a vegyes tüzelésre, azonban erre sokaknak nincs pénze. Bogárdi Szabó István püspök adakozásra kérte a dunamelléki református gyülekezeteket.