Felújítják a Bíró utcai Óvoda és Bölcsőde épületét

Felújítják a Dunamelléki Református Egyházkerület fenntartásában működő Bíró utcai Óvoda és Bölcsődének helyet adó budapesti ingatlant, a gyerekek szeptembertől máshol kezdik az új nevelési évet.

Felújítják a Dunamelléki Református Egyházkerület fenntartásában működő Gyökössy Endre Református Óvoda és Bölcsődéhez tartozó tagintézmény, a Bíró utcai Óvoda és Bölcsődének helyet adó budapesti ingatlant – tájékoztatta a szülőket és a tagintézmény munkatársait a Dunamelléki Református Egyházkerület Elnöksége 2024. január 17-én.

Az ingatlan átvételkori állapota és időközbeni elhasználódása miatt nem halasztható az épület komplex felújítása. A gyermekek biztonsága érdekében sürgető munkálatokat – mint amilyen például a játszóudvar felújítása – a fenntartó elvégezte, ugyanakkor hosszabb távon csak a környezetét tekintve is korszerű, a gyermekek egészséges fejlődésének leginkább megfelelő nevelési intézmény kialakítása lehet cél – indokolták a döntést.

A Dunamelléki Református Egyházkerület továbbra is elkötelezett az intézmény küldetése, a keresztyén szellemiségű nevelés mellett. A cél, hogy a keresztyén értékrend mentén, magas szakmai színvonalon működő nevelési munka vonzó, korszerű, megújult környezetben folytatódhasson.

Mivel a teljes körű felújítás idején gyermekek nem tartózkodhatnak az épületben, ezért 2024. augusztus 31-gyel bezárja kapuit az óvoda és a bölcsőde is. Az érintett családok közül azoknak, akik ezt igénylik, a fenntartó felajánlotta, hogy óvodás gyermekeiknek 2024 szeptemberétől helyet biztosítanak a Gyökössy Endre Református Óvoda Csopaki utca 8. szám alatti épületében. Várhatóan nyolc bölcsődés gyermek elhelyezéséről azonban a szülőknek kell gondoskodniuk. A helyzet nehézségét átérezve az Egyházkerület Elnöksége az önkormányzattal egyeztet arról, hogy milyen lehetőségek állnak majd a bölcsődés gyermekek elhelyezésére a XII. kerületben.

Az egyházkerületnek sem az ingatlan eladása, sem pedig más célú hasznosítása nem célja, az a felújítást, ill. korszerűsítést követően is óvodai intézmény marad.

A szülőknek és a munkatársaknak 15 napon belül van lehetőségük jelezni észrevételeiket.

Frissítés (február 2.):
Megkeresésünkre Fonti Krisztina XII. kerületi alpolgármester azt írta: „Önkormányzatunk elegendő szabad óvodai, bölcsődei férőhellyel rendelkezik, így gondoskodni tudunk majd a szeptembertől óvoda, bölcsőde nélkül maradó családokról, erről tájékoztattuk az érintett szülőket is a 2024. január 23-án kelt levelünkben.