Ketten vannak, egy szobrász és egy festőművész. Egy férfi és egy nő, Gálhidy Péter és Kő Virág. Férj és feleség. Két alkotói attitűd, két külön világ – pedig immár huszonhatodik éve lettek ketten egy testté.
Mitől él az Ige? Sorozatunkban személyes válaszokat keresünk a nehezen megfogható kérdésre. Kaczor Dorottya csengő hangú népzenész. Élete alapja viszont mély, stabil és valóságos.
Közel negyven éves vezetése alatt a kecskeméti Ráday Múzeum több lábon álló professzionális intézménnyé vált, szervezői munkáját idén Móra Ferenc-díjjal ismerték el. Fogarasi Zsuzsával beszélgettünk.
A világűrt kémleli, fosszíliákat és könyveket gyűjt, tudományos ismereteit pedig a misszió szolgálatába állítja. Farkas Levente bölcskei lelkésznél jártunk.
Az igazságkeresés útján járt, hirdette a kegyelem tanát, életét áthatotta Krisztus evangéliuma, és ma is példaképként szolgálhat a protestáns igehirdetők és teológusok számára. C. H. Spurgeon portréja.
Milyen érzés a magyar zászlót vinni egy olimpiai megnyitó ünnepségen? Sallay András olimpiai ezüstérmes református jégtáncos elmeséli, felmegy-e még a lábára a korcsolyacipője, és azt is, Isten hogyan mentette meg az életét.
A multivilágban kiégett vezetőket gyakran látjuk kétkezi munkát végezve regenerálódni. Van, aki nem kiég, hanem megérti Isten vezetését. Veres Gábor háromgyermekes édesapaként hagyta magát és családját is új útra vezettetni.
Lehet-e palástban mérni egy szolgálat korszakait? Karsay Eszter, az első budapesti református nő lelkész gazdag életútjának kilométerköveit három palást jelzi.
A papné polcáról olykor mesék kerülnek elő. Mike Edith tanítónő, a magyarkéci papné története a reménytelenségen átnyúló könyvespolcról szól, mely híd volt egy generáció ifjúságának a jövőbe.
Pécsi otthonában beszélgettünk Kiss Zsófiával, aki védőnőként dolgozik, levelezőn végzi a mesterszakot, presbiter, részt vesz a gyülekezeti gyermekszolgálatban és férjével maga is hat gyermeket nevel.
Mindenütt a rábízott Ige hirdetésének lehetőségét kereste, a lelkészi szolgálat pedig a próbatételek ellenére is az öröm útja volt számára. Czanik Péter portréja.
Életforma, terápia és örömforrás – mindez a népzene Szentes Anett szerint, aki hegedűt, citerát, népi éneket és szolfézst tanít Pécsen, emellett presbiterként szolgál gyülekezetében.
Szabadságot hirdetni a rácsok mögött, leülni a betegágy mellé – a lelkipásztori szolgálat krisztusi mozdulatai ezek. Rugalmasságról, együttérzésről, lelki kapocsról beszélgettünk Pál Tamás börtönlelkésszel és Pál Tamásné Márta kórházlelkésszel, akik azt is elárulták: házaspárként mi erősíti szövetségüket.
Intézményvezetőként, professzorként és az ifjúság mentoraként is a kálvinizmus harcos képviselője volt, szellemi öröksége ma is élő a budapesti teológián.