Szívesen jöttem

Krétát festőecsetre, számítógépet focilabdára, szószéket ásóra cseréltek sokan az elmúlt hétvégén. Ki mihez értett, vagy kit mire tanítottak meg, úgy segített a Szeretethíd Kárpátmedencei Református Önkéntesnapokon. A Kőbánya-Újhegyi lakótelepen változatos programok várták a lakókat és számos tennivaló az önkénteseket.

Az újhegyi lakótelepen ma több mint húszezer ember él. A közeli Kőbányai Református Egyházközség már a 70-es évek óta álmodott arról, hogy a lakótelepen egy önálló gyülekezet induljon. Apostagi Adorján missziói lelkészt november óta gyülekezetszervezői feladatokkal bízták meg Újhegyen. A fiatal lelkipásztor szerint a Szeretethíd egyike volt azon jó alkalmaknak, amikor a reformátusok sokféleképpen megmutathatták, számít nekik az itt élők sorsa. A Kőbánya-Újhegyi lakótelepen a pestszentimrei, az újpest-belsővárosi és a kőbányai református gyülekezet tagjai, valamint a Szabad Szombat programokon résztvevő fiatalok végeztek önkéntesmunkát az elmúlt szombaton.