Kitüntető figyelem

Több elismerést is kaptak református közéleti személyiségek a nemzeti ünnep alkalmából.
A Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztjét vehette át Márkus Mihály nyugalmazott püspök és Bod Péter Ákos egyetemi tanár.

Március 15-én a Magyarország köztársasági elnöke a miniszterelnök előterjesztésére a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkereszt polgári tagozata kitüntetést adományozta Márkus Mihálynak, a Dunántúli Református Egyházkerület nyugalmazott püspökének lelkipásztori és egyházvezetői tevékenysége, életútja elismeréseként,

valamint
Bod Péter Ákosnak, a közgazdaságtudomány kandidátusának, a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanárának a gazdaságpolitika terén végzett több évtizedes sokirányú tudományos, oktató-nevelő munkássága, szakmai közéleti tevékenysége elismeréseként.

A Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét vehette át Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettestől Barátossy Jenő mérnök, a Pécsi Tudományegyetem Polláck Mihály Főiskolai Kar címzetes főiskolai tanára, a Pozsonyi Úti Református Egyházközség főgondnoka, több évtizedes alkotó, oktató-nevelő és társadalomépítő munkája, példaértékű életútja elismeréseként,
Szűcs Zoltán református püspök, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Kara és a Selye János Egyetem vendégprofesszora, a tengerentúli magyarságot szolgáló, annak érdekében végzett lelkészi, oktatói munkássága, életútja elismeréseként,valamint Kolozsváron Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettestől - mások mellett - Tőkés István nyugalmazott teológiaprofesszor, az Erdélyi Református Egyházkerület volt püspök-helyettese.

Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült Szabó Imre nyugalmazott sárbogárdi lelkipásztor,

valamint Varga László nyugalmazott marosvásárhelyi lelkipásztor.

Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkeresztet kapott Emődi Tamás, a Királyhágó-melléki Református Egyházkerület tanácsosa.

A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta Korsós István nyugalmazott református lelkész, több évtizedes lelkipásztori munkája, karitatív tevékenysége, példaértékű életútja elismeréseként,

Szilágyi István Levente, a Jókai Mór Református Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Igazgató Tanácsa elnöke, kiemelkedő és áldozatos közéleti tevékenysége elismeréseként,
Tóth Albert református lelkész, a Kárpát-medence magyar reformátusságának nemzeti és lelki egysége megteremtése érdekében végzett tevékenysége elismeréseként.

Széchenyi-díjat kapott Kun Miklós, a történettudomány kandidátusa, a Károli Gáspár Református Egyetem Kremlinológiai Intézet intézetvezető egyetemi tanára, aki a nemzeti ünnep alkalmából hétfőn vette át az elismerést a Parlamentben. Kun Miklós az indoklás szerint több évtizedes, az 1848-as forradalmak emigrációjának története, az egyetemes és a 19-20. századi orosz történelem összefüggéseinek bemutatása, elemzése terén végzett több évtizedes, nemzetközileg is számon tartott tudományos, kutatói, oktatói munkássága elismeréseként kapta a magas tudományos kitüntetést. A kutató jelenleg Sztálin-trilógiájának második kötetén dolgozik.