Vértesaljai Lelkészkonferencia

A szokásos évi mátraházi csendeshetüket tartották meg a vértesaljai lelkipásztorok

Ha november, akkor Mátraháza! Hál’Istennek a legtöbben így gondolkodnak a vértesaljai lelkészek közül, és a többség igyekszik is ott lenni a szokásos lelkészkonferencián, mely idén november 9-13. között volt megtartva. A hét vezérgondolata így hangzott: „… ÉS Ő ADOTT NÉMELYEKET…, HOGY FELKÉSZÍTSE A SZENTEKET A SZOLGÁLAT VÉGZÉSÉRE …” (Ef.4,11-12.). Hasznos és érdekes előadásokat hallottunk a gyülekezeti munkatársak képzéséről, szakmai szemszögből és konkrét gyülekezeti példákon keresztül. Előadóink voltak: Dani Eszter (Bp.-Gazdagrét), Harmathy András (Szigetszentmiklós) és Schaller Tamás (Monor). Reggeli áhítatot tartottak: Országh István (Pátka), Agyagási Istvánné (Sárbogárd), Szabó Péter (Cece). Az esti evangelizációs alkalmakat id. Somogyi László (Szalkszentmárton) tartotta. A hétkezdő alkalmon Agyagási István esperes (Sárbogárd), a záró úrvacsorás istentiszteleten Hajdú Szabolcs Koppány (Lovasberény) hirdette az Igét.

A délutánokat pihenéssel, kirándulással és sok-sok beszélgetéssel töltöttük, megnéztünk egy-két izgalmas filmet, egyik este jó hangulatú teázós-gyertyafényes asztal mellett nagyon jót beszélgettünk. Gyorsan eltelt a hét, és bár nagyon jól éreztük magunkat és nagyon finomakat ettünk, a hegyről le kellett jönnünk a völgybe, és mindenki a saját őrhelyén folytatja a szolgálatát. Biztos vagyok benne, hogy a legtöbben jó élményekkel és sok új ötlettel gazdagodva mentek vissza gyülekezetükbe. Köszönjük Agyagási István esperesnek (Sárbogárd) és Böttger Antalnak (Dunaújváros) a szervezést, Márkus Évának a szíves és türelmes vendéglátást. Bátorítok minden vértesaljai lelkészt, jövőre - ha egy mód van rá - még többen jöjjünk össze Mátraházán! (Major András sajtóelőadó, Seregélyes)

Csatolt állományok