A téren

Hisszük, hogy jó és gyönyörűséges, ha a testvérek egységben élnek. De mitől nyílik meg az emberi szív? Elég annyi, ha tágas térre ér?

Bölcsködések  Bölcsföldi András videórovata.

Az erdélyi településen alig hetven magyar él, mégis évről évre több mint ezren vesznek részt az Abrudbányai Magyar Közösség Napján. A magyar lakosok szervezte egész napos rendezvény egyedülálló kulturális és közösségi eseménynek számít a város életében, amelyről nyáron olvashattak portálunkon.

Az igazi kárpótlás
Semmi különös nincs abban, hogy egy város szimbólumának templomait választja, és ezek körvonalai láthatók a saját nevével ellátott pólón, amely helyi rendezvényeken az összetartozást hirdeti, a járásban vagy még távolabb pedig a lokálpatriotizmust is kifejezi. Van olyan város, ahol az ilyesfajta apróságok mellett mégsem lehet szó nélkül elmenni. A felirat magyar, az ország Románia, a templomok pedig két nemzetiség három felekezetének lelki hajlékai.