A tévéműsorokba is beleszólhat az egyház

Jövőre már több egyházi műsort láthatunk és hallhatunk a közszolgálati médiában – erről Kollarik Tamás, a Médiatanács tagja beszélt a Parókia portálnak Berekfürdőn a Protestáns Médiaműhely háromnapos tanácskozásán.

A készülő Közszolgálati Kódex korszakhatárt jelent majd az egyházak médiaszereplésében, mert megszűnik az eddigi gyakorlat, ami csupán elszigetelt megjelenést biztosít az egyházaknak a köztévében és a rádióban. A múlt év végén elfogadott médiatörvény alapján a Közszolgálati Testület biztosítja a közszolgálati médiumok felett a civil felügyeletet. A 14 tagú testületben a négy történelmi egyház képviselői is helyet kapnak. A református egyházat Kovács Barnabás, a Károli Gáspár Református Egyetem stratégiai igazgatója képviseli. A tagoknak arra is lehetőségük lesz, hogy társadalmi megrendelést közvetítsenek a közszolgálati médiumok vezetőinek, vagyis beleszólhatnak abba, hogyan jelenjenek meg az egyházak a médiában. A tagokat arra is felhatalmazza a törvény, hogy kezdeményezzék a médiumok vezetőinek visszahívását, ha nem teljesülnek kéréseik.

Fekete Zsuzsa