Díjazzák az igaz szót

Igaz, érthető, szép és emelkedett – Szabó István református püspök szerint a többi között ezek a jó igehirdetés ismérvei. A Dunamelléki Református Egyházkerület idén is meghirdette az Év igehirdetése díjat, amelyre szeptember 15-ig lehet pályázni.

A díjat négy évvel ezelőtt alapította a dunamelléki egyházkerület.
A püspök szerint hiánypótlásként, hiszen számos tevékenységet jutalmaznak, de éppen az igehirdetés nem kapja meg az őt megillető rangot.
Szabó István nem tagadja, hogy a pályázati kiírás szigorú, és nemcsak azért, mert tíz egyházközségi tagnak kell bizonyítania, hogy valóban elhangzott a prédikáció.
Nem könnyű megfelelni az öttagú zsűri szakmai elvárásainak sem.
Az elbíráláskor elsősorban a rendszeres teológiai szempontokat vizsgálják.
A püspök elárulta azt is, hogy kiélezett viták előzik meg minden évben a döntést. Az egyházi vezető cáfolta, hogy csak tekintélyes, érett igehirdetők pályázhatnak eséllyel a díjra, amellyel 300 ezer forint jár.

Fekete Zsuzsa

Az Év igehirdetése pályázatról itt olvashat bővebben.