Festményekkel és grafikákkal a templomért

Jótékonysági képárverést rendeznek Pákozdon. A felajánlott képekkel a jövőre háromszáz éves templom felújításához járulhatnak hozzá az alkotók és a vevők.

Fejér megye egyik legrégebbi református temploma jövőre lesz háromszáz éves.

A pákozdi gyülekezet a 2013-as jubileumra szeretné folytatni a templom restaurálását, ezért a munkálatok támogatására jótékonysági aukciót rendez szeptember 30-án, vasárnap. A 16 órakor kezdődő templomkerti hangversenyt követően tárlatvezetésen mutatják be a felajánlott festményeket és grafikákat.

A pákozdi református gyülekezet várja mindazon képzőművészek jelentkezését, akik alkotásaikkal szívesen támogatnák templomuk felújítását. 2008-ban már sikerrel gyűjtöttek, majd értékesítettek képeket templomuk kilátásban lévő tatarozására.

Az idén beérkező alkotásokra a licitálás – éppúgy, mint 2008-ban – folyamatos és írásbeli lesz. Eddig 15 festmény érkezett felajánlásként, az eddigi vételi ajánlatok összesen 120 ezer forintot tesznek ki. A pákozdiak úgy tervezik, 2013 tavaszán zárják le az árverést.