Magyar Kereszt(y)én(y) Tanfolyam

Hogyan lehetsz magyar (és) keresztény?
Néha azt gondoljuk, mert halljuk is, hogy a magyarság és a kereszténység  mintha egymásnak ellentmondó dolgok lennének.

Lelkiismeret-furdalása van sok hívőnek a magyarság kérdésében, s ugyanígy sokszor az erősen nemzeti érzelműeknek: hogy is lehet az ember jó magyar is, meg jó keresztény is?
Van-e igazságtartalmuk az egymás felé megfogalmazott vádaknak?
Mit tudhatunk a régi magyar keresztény hitről?
Hogyan őrizte meg a magyar népi emlékezet és az egyház Krisztushoz tartozásunkat?
Milyen vallása volt a történelmi adatok alapján a vezérek korában a magyarságnak?
Mit őriznek énekeink, rovásírásunk, képjeleink a régi magyar keresztény gondolatokból?
Van-e sajátosan magyar kereszténység és mi az üzenete a nemzet, a kereszténység, a jövőnk számára?

Még néhány helyre lehet jelentkezni.

Ha érintik, érdeklik ezek a kérdések, és választ keresve szeretne együtt gondolkodni másokkal 12 egymást követő héten, várom jelentkezését!

Részvételi díj nincs.

Jelentkezés: villámpostán: zoltan@jokay.hu, telefonon: +36/30-4063036

Első találkozás: 2010. október 14-én csütörtökön 18.00-kor.

Helyszín: Református templom 1107 Bihari u. 9/a. (bejárat a Belényesi u.2-ből)

Bereczky Zoltán                                                                                                        református lelkész

Csatolt állományok