Megemlékezés Trianonról Wekerletelepen

Szép megemlékezést tartott a Budapest-Kispest- Wekerletelepei Református Egyházközség

Az esős szombat délután ellenére szép számmal gyültek össze a wekerletelepi reformátusok és nem reformátusok  a trianoni békediktátum 91. évfordulójára meghirdetett megemlékezésre a gyülekezet templomában.

A Himnusz eléneklése után Alföldy-Boruss Dániel alcsútdobozi lekipásztor mondott áhitatot a Máté 10:27 alapján. Ezt követően Benkő Samu Széchenyi-dijas kolozsvári müvelődéstörténész professzor tartott megemlékezést Trianonról.Saját családjának sorsán keresztül mutatta be a 91 évvel ezelőtti események továbbgyürűzését egészen napjainkig.A Cantores Ecclesiae egyűttes műsorában felcsendült a Szép vagy gyönyörű vagy Magyarország című dal melyet a jelenlévők együtt énekeltek.Dsida Jenő szép versét a Psalmus Hungaricust a gyülekezet gondnoka Almási Kálmán mondta el s ezalatt a képvetítőn a vershez kapcsolodó képeket vetitettek .A drámai vers elhangzása után a Szózat eléneklésével ért véget a megemlékezés.

Budapest-Kispest- Wekerletelepei Református Egyházközség