Sorok a Reménység Fesztiválhoz

Reális dolog az napjainkban, hogy több ezren meginduljanak a nézőtérről, és megvallva bűneiket, új életet kérjenek Istentől?

Cseppet sem. Ezekben a napokban, június első hétvégéjén mégis több tízezer ember találkozott szerte a Kárpát-medencéből, hogy dicsérjék Istent és hallgassák Franklin Graham megtérésre hívó beszédeit. Sokan szkeptikusan álltak a fesztiválhoz: jöhet valami jó Amerikából?

...

Meghallgattam Franklin Grahamet. Nemcsak azért, mert újságíróként engem delegált az egyházam – érdekelt is. Csodálatos dolgokat hallottam az 1989-es Billy Graham-evangélizációról, de szkeptikus is voltam.
Én sem hiszek feltétlenül Amerikában – de itt nem is Amerikáról volt szó, hanem az Egyház Uráról, Jézus Krisztusról, és a bűnös emberekről, akikért ő eljött ebbe a világba.

Bagdán Zsuzsanna véleménye a reformatus.hu oldalon jelent meg,
ott olvashatják teljes terjedelmében.

Fotók: Reményység Fesztivál