„Ti ifjabbak, engedelmeskedjetek az idősebbeknek”

A Mezőhegyesi Református Egyházközség 2010. augusztus 9. és 13. között megrendezett hittantábora és az ott szerzett tapasztalatok, élmények Schummer Orsolya tollából.

„Ti ifjabbak, engedelmeskedjetek az idősebbeknek”

A fenti idézet a mezőhegyesi Református Egyházközség nyári hittan táborának egyik vezérgondolatául szolgált. A tábort szervező oktatók ugyanis nem kisebb feladatot tűztek ki célul, mint Ruth könyvének feldolgozását a 2010. augusztus 9. és 13. között megrendezett tábor délelőtti Biblia-óráin. Magasra tették tehát a mércét, és talán ők maguk sem számítottak arra, hogy milyen sikeresen teljesítik majd a kitűzött feladatot. A 35 általánosiskolás gyermek 3 korcsoportba osztva vett részt a bibliai foglalkozásokon, ahol az életkoruknak megfelelő szinten, változatos feladatok révén ismerték meg és értelmezték Ruth könyvét. Az apróbbakat színezők és bábjátékok, a nagyobbakat drámajátékok és feladatlapok segítették a történet feldolgozásában. Azt, hogy a megértésre való törekvés sikeresnek bizonyult mi sem bizonyítja jobban, mint a tábor lezárásaként együtt előadott jelenet, amely végigkövette Ruth könyvének eseményeit és kiemelte annak fontos üzeneteit. A délelőttök komoly szellemi tevékenységgel és énektanulással teltek, a délutánokat és estéket azonban sok örömteli kaland tette emlékezetessé. A pusztabuszozás, a pónilovaglás, a strandlátogatás és a számháború mellett jutott idő kézműveskedésre és éjszakai túrázásra is. Az időjárásra sem lehetett panasz, egy kiadós éjszakai vihartól eltekintve felhőtlen napsütés jellemezte az egész hetet. Élményekkel gazdagodva tért haza tehát minden kis és nagyobb táborozó. Egy nagyobbacska táborozó szülője és a szervezők segítőjeként ki kell emelnem még egy fontos momentumot. Bár a gyerekek nagyon eltérő családi környezetből érkeztek és életkor szerint is tág intervallumban, 6 és 14 éves kor között mozogtak, az oktatók rátermettségének és hatékony pedagógiai munkájának köszönhetően mindannyian sikeresen integrálódtak a közösségbe, megtalálták a helyüket, és képesek voltak egy közös célért együtt tevékenykedni. Ez napjaink elidegenedő világában olyan érdem, ami elismerésre méltó. Szeretettel gratulálok a sikeres szervezéshez és lebonyolításhoz Erdősi Tibor lelkipásztornak, Erdősi Tiborné és Gladics Fanni református hitoktatóknak és ezúton megköszönöm e kis közösségért végzett odaadó munkájukat.

Schummer Orsolya